Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Chciałbym zwiększyć swoje szanse na rynku pracy, kończę właśnie licencjat biznesowego kierunku i pomyślałem o nauce języków obcych.

Rozważam dwóch kandydatów:
1) język niemiecki - uczyłem się go w czasach szkolnych równolegle z angielskim, więc jakieś podstawy mam. Musiałbym jednak trochę sobie przypomnieć.
2) język rosyjski - trochę kontrowersyjne teraz, jednak język wydaje się prostszy no i chyba razem z ukraińskim są dosyć podobne. Alfabet - jak się skupię to przeczytam.

Który z nich da większe możliwości zarobku jako tłumacz lub pracownik biurowy z językiem? Ile się zarabia na tego typu stanowiskach? Czy da się w rok wyuczyć do poziomu B1?
Angielski mam na B1.

#pracbaza #praca #jezykiobce #niemiecki #rosyjski

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63727829f457b9087ffbe172
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: Rosyjki lub ukraiński IMHO bez sensu. Oni bardzo szybko uczą się polskiego, o ile nie planujesz pracować przy inwestycjach związanych z odbudową Ukrainy lub nadzorować Ukraińców i wiedzieć co mówią to czysto hobbystycznie Ukraiński, a Niemiecki zawsze się przyda.

Prościej, Ukrainiec będzie lepiej mówił po polsku niż ty po ukraińsku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania: zrób angielski na C1, albo chociaż na mocne B2. B1 to nie jest poziom pozwalający na swobodną pracę. No i skoro przez X lat nauki szkolnej + studia + spodziewam się, że częsty bierny kontakt z angielskim masz B1, to jak planujesz zrobić B1 w rok?

Praca w tłumaczeniach to jest C2.
OP: @nabrzmialy: @apo: @randomex58: dzięki za opinie
@xentropia: najwięcej tego angielskiego co teraz umiem nauczyłem się w czasach gimnazjum, miałem super nauczycielkę. Potem szkoła średnia to gry, zagraniczne fora i anglojęzyczny YouTube. Bez specjalnego uczenia się miałem 86% z matury rozszerzonej. To wynik z części pisemnej, z ustnej miałem 80%.
To Twoim zdaniem lepiej już pocisnąć ten angielski do końca, a niemiecki odłożyć na dalszy plan?
---
NietuzinkowyUrolog: Wejdz na dowolny portal z ogloszeniami o pracę.
Wpisz rosyjski.
Wpisz niemiecki.
I juz wiesz, że nauka rosyjskiego jest nieopłacalna i małoprzydatna, a biorąc pod uwagę sytuację geopolityczną raczej rosyjski będzie znacznie mniej używany w biznesie niż jest obecnie.

Ile czasu trwa nauka? Wiem, że do C1 języka niemieckiego musisz poświęcić około 1200 godzin nauki, więc strzelam, że do B1 to będzie jakieś 600 godzin.

---

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: powiedziałabym, że najpierw sprawdzić na jakim realnie poziomie ten angielski masz - czyli umówić się ze znającym język znajomym albo korepetytorem na sztuczną rozmowę kwalifikacyjną i rozmowę nazwijmy to biurową i rozpoznać czy i na ile dajesz radę. Jeśli nie, to dociągięcie angielskiego. Jeśli swobodnie dajesz radę to możesz myśleć o niemieckim.

@krzywy_kanister: nie piszę, że b1 to jest źle, tylko, że nie pozwala na swobodą pracę. Przynajmniej w
@apo: , @nabrzmialy Niemiecki nie każdemu się przyda. Imo nie warto się go uczyć, a motywacja w stylu „praca" nie jest dobrym podejściem.
Poza tym, rosyjski jest prostszy od niemieckiego.

@AnonimoweMirkoWyznania Ucz się tego języka który przychodzi Ci łatwiej i czujesz się z nim lepiej, a pracę z nim znajdziesz. Nie ma sensu się zmuszać do danego języka, jeżeli go w ogóle nie czujesz. Poza tym, język to nie wszystko, bo