Wpis z mikrobloga

https://www.youtube.com/watch?v=2UFYlHOCSGA Wśród takich gwiazdek jak jakieś Lanbery chyba celowo przekręcam, bo nie wiem kto to jest do tej pory, jakieś Paulle i tym inne, których człowiek nie za bardzo kojarzy, gdzieś tam są po jakiś lokalnych festynach, dożynkach i koncertach na 50 osób ukryte takie osoby. Piosenkę oczywiście znałem. Lata 90te, ale osoba Renaty Dąbkowskiej była dla mnie totalnym ,,no-name”, a teraz już kobieta mocno ponad nastoletnia jest dla mnie odkryciem pod względem jakości śpiewania ,,na żywo”. Posłuchałem jej na YT kompozycji z lat 90tch pop, ale też disco-polo i zamiast zaprosić ją na ,,Sylwestra” do Zakopanego, na siłę pcha się Zenka, co ma głos przejechanej przez samochód ciężarowy ,,żaby”. Renata Dąbkowska śpiewa czysto i moim zdaniem miałaby na scenie muzyki rozrywkowej nawet dzisiaj dużo do powiedzenia, jakby jakaś TV ją wzięła nawet na koncerty łatwe, proste i przyjemne typu ,,Trasa koncertowa wakacyjna Dwójki”. Czemu do tej pory na siłę pchano tam Zenka, Bayer Full i Boysów wynika z tego, że nikt nie dostrzegł, że nawet disco-polo co ona gra z zespołem Dystans to taki poziom Miłego Pana czy Defis, gdzie jednak oni czysto śpiewają. Jest duże zapotrzebowanie na proste piosenki, co można puścić na domówce czy na weselu, ale jednak czysto zaśpiewane. Kto nie zna niech oceni Renatę Dąbkowską i jej piosenki. Nie mam nic z jej promowania, ale tym co nie znają, warto ją przedstawić, bo mnie ona dość mocno zauroczyła.
#muzyka
#discopolo
#lata90te
  • 2
@eugeniusz_geniusz: Renata Dąbkowska ma w sobie dużo fajnej energii. Właśnie wokal powinien się liczyć. Piosenkarz/piosenkarka to nie mają być profesorowie fizyki kwantowej. Masz Halinę Frąckowiak, co w TVP ma otwarte wszystkie drzwi, ale jej śpiew do tej pory jest dobry, że jej udział w koncertach TVP przy tych Zenkach i Bayer Fullach naprawdę nie drażni ucha, mimo jej podejścia, że ,,JarosławPolskęZbaw". Renata Dąbkowska ma taką charyzmę do grania takiego lekkiego pop-u,