Wpis z mikrobloga

Według was na Pułaskiego we #wroclaw są dwa czy jeden pas? :D
Ta ulica jest jakaś chora, na światłach dwa pasy, 5 metrów później już bez rozdzielenia ich (screen w komentarzu). W korkach ludzie jednak trzymają się tego, że są tam dwa wąskie pasy. Ale też wielu jeździ środkiem jezdni.

Pytam bo wczoraj wieczorem gość Suvem z prawego pasa tak mi zajechal na "lewy", którym jechałem, że musiałem uciekać prawie polową auta na czołówkę z autem z naprzeciwka, które mnie strąbiło i pewnie uznało za idiotę drogowego.
#motoryzacja #pytanie #ankieta #samochody #ruchdrogowy #przepisydrogowe
Beszczebelny - Według was na Pułaskiego we #wroclaw są dwa czy jeden pas? :D 
Ta uli...

źródło: comment_1667991862jexvYIlclahlOUelaa2BqU.jpg

Pobierz

Ile pasów jest na Pułaskiego?

  • 1 19.5% (31)
  • 2 80.5% (128)

Oddanych głosów: 159

  • 33
@Beszczebelny: Zależy jak szerokie masz auto. I to niestety nie jest żart. U nas jest niestety tak, że jeśli na szerokość mieszczą się dwa pojazdy, to znaczy że są dwa pasy, nawet jeśli nie są wymalowane. A więc dla małych osobówek są 2, a dla dostawczaków już tylko 1.
@Beszczebelny: @GaiusBaltar: @byla_ale_nie_w_pierwszej_trojce: @Darth_Gohan: @ShortyLookMean: Ta ulica to #!$%@? żart. Jedna z najważniejszych arterii, szeroka w #!$%@?. Dobrze zaprojektowana pomieściłaby chodniki dla pieszych, ścieżki dla rowerzystów, parking, zieleń, tory tramwajowe i po dwa pasy jezdni w każdą stronę. Ale mamy Sutryka jako Prezydenta więc mamy #!$%@? gdzie niebezpiecznie się jeździ autem, nie da się jeździć rowerem, nie da się chodzić bezpiecznie ale za to tramwaje stoją w
Ale też wielu jeździ środkiem jezdni


@GaiusBaltar: Kierowca ma obowiązek jechać przy prawej krawędzi jezdni. A pasów jest tyle ile aut się zmieści - w tym przypadku dwa. Są to niewyznaczone pasy ruchu.

Wszystko jest w przepisach.
@wiktorek_pl: nie zapominaj jeszcze o fakcie, że te krasnoludy co to @PurpleHaze: chce żeby wymalowały zaklęcie mogą sobie mieszkać w 5 pięknych kamienicach, które dalej nie są remontowane, dalej nie są zagospodarowane przez co dalej nie będzie tam ładnego chodnika. BO PO CO xD

Natomiast ja naprawdę czekam co tam się zacznie dziać jak ludzie się tam powprowadzają do nwoego pięknego kompleksu. MMM będzie pięknie.

@Iudex: Tam starczy osobówka
@Beszczebelny: Znam tą drogę bardzo dobrze. I zgadzam się, że jest chora. Ale generalnie - tam gdzie masz linię przerywaną to masz 2 pasy bezdyskusyjnie a gdy tej linii nie masz to 2 pasy są wtedy gdy zmieszczą się koło siebie 2 samochody bez naruszania podwójnej ciągłej. 2 Suvy koło siebie się nie zmieszcza, ale ja ze swoim Huindaikiem i10 się zmieszcze, choć nie bez problemów.
Dobrze zaprojektowana pomieściłaby chodniki dla pieszych, ścieżki dla rowerzystów, parking, zieleń, tory tramwajowe i po dwa pasy jezdni w każdą stronę. Ale mamy Sutryka jako Prezydenta więc mamy #!$%@? gdzie niebezpiecznie się jeździ autem, nie da się jeździć rowerem, nie da się chodzić bezpiecznie ale za to tramwaje stoją w korku i auta też stoją w korku. I na dodatek można sobie wydłubać oczy od okolicznej architektury.


@wiktorek_pl: Nie zagalopowuj się