Wpis z mikrobloga

Według was na Pułaskiego we #wroclaw są dwa czy jeden pas? :D
Ta ulica jest jakaś chora, na światłach dwa pasy, 5 metrów później już bez rozdzielenia ich (screen w komentarzu). W korkach ludzie jednak trzymają się tego, że są tam dwa wąskie pasy. Ale też wielu jeździ środkiem jezdni.

Pytam bo wczoraj wieczorem gość Suvem z prawego pasa tak mi zajechal na "lewy", którym jechałem, że musiałem uciekać prawie polową auta na czołówkę z autem z naprzeciwka, które mnie strąbiło i pewnie uznało za idiotę drogowego.
#motoryzacja #pytanie #ankieta #samochody #ruchdrogowy #przepisydrogowe
Beszczebelny - Według was na Pułaskiego we #wroclaw są dwa czy jeden pas? :D 
Ta uli...

źródło: comment_1667991862jexvYIlclahlOUelaa2BqU.jpg

Pobierz

Ile pasów jest na Pułaskiego?

  • 1 19.5% (31)
  • 2 80.5% (128)

Oddanych głosów: 159

  • 33
  • Odpowiedz
Jak można tak spieprzyć remont ulicy dla której wyburzyli cały szereg kamienic żeby było miejsce na ulicę + tramwaj xD 25cm więcej i by bylo po kłopocie. patologia


@Beszczebelny: Już odpowiadam. Urzędnicza niekonsekwencja. Ten odcinek jezdni to nie był docelowy układ komunikacyjny. Wraz z planowanym wyburzeniem rzędu kamienic na dalszym odcinku Pułaskiego w stronę dworca ulica miała się porzerzyć a to po czym jeździmy to miała być tylko jedna z dwóch
  • Odpowiedz
@Beszczebelny: a i jeszcze dodam, że miasto chyba gra na przetrzymanie tj. liczą że aktywiści w ich mniemaniu w końcu zamkną mordę dzięki czemu będzie można wyburzyć kamienice.
Bo teraz mamy najgorszy możliwy scenariusz czyli 1. brak drogi, 2. brak możliwości poszerzenia o komis bo stoi nowy budynek, 3. stare kamienice nadal straszą, nie są używane i się samoczynnie rozpadają.

Nie byłem zwolennikiem wyburzania tych kamienic, bo istniała alternatywa. Teraz juz
  • Odpowiedz
@grzegorz_kk: Ale co to za inwestycja, w której nie dzieje się kompletnie nic? Może jest tak jak mówisz, że nabywca je kupił w celu późnej odsprzedaży i nigdy nie miał w planach remontu tych kamienic. Jak tak to znowu miasto dało dupy nie zobowiązując nabywcy do remontu.
  • Odpowiedz
Tymczasem nie mamy nawet planów ani projektów zmiany tego #!$%@?


@wiktorek_pl: Plany były. Możesz sobie nawet zobaczyć te science fiction w linku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://gazetawroclawska.pl/wyburza-estakade-na-pl-spolecznym-co-ze-srodmiejska-trasa-poludniowa-wizualizacje/ga/c1-13681798/zd/32338428

liczą że aktywiści w ich mniemaniu w końcu zamkną mordę dzięki czemu będzie można wyburzyć kamienice.


@Maly_Jasio: a te kamienice to nie są wpisane czasem do rejestru zabytków?
  • Odpowiedz
@Beszczebelny: Na tym skrzyżowaniu to w ogóle mam wrażenie, że części kierowcom ich mózg zamienia się w papkę gówna, #!$%@?ą się na środek skrzyżowania i #!$%@?ą wszystkich kierowców jadących Komuny Paryskiej w kierunku Podwala i wszystkich rowerzystów jadących kontrapasem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Beszczebelny: Przepisy mówią: : wolnoć Tomku w swoim domku. Jeżeli jest jezdnia jest na tyle szeroka, żeby zmieścić dwa pojazdy. To mogą sobie jechać jakby były dwa. Nie można: jeździć przy osi ( jeżeli nie skręca w lewo), wyprzedzać z prawej strony.
  • Odpowiedz
@Beszczebelny: na screenie są dwa wyznaczone pasy ruchu, za skrzyżowaniem jest jeden pas ruchu. Dozwolone jest wyprzedzanie i omijanie pod warunkiem że nie przekraczasz linii ciągłej. Jednak jeśli dojdzie do kolizji prawego z lewym to winny jest ten z lewej niezależnie co tam się wydarzy, zwykle obcierka

Przerabiałem, nie polecam się tam pchać.
  • Odpowiedz
@Beszczebelny: dla p0laka to trzeba dokladniec wszystko opisac. Kilka znakow postawic. p0lak nie potrafic sam myslec. p0lak wykonywac polecenia, inaczej glowa bolec (°°
  • Odpowiedz