Wpis z mikrobloga

Będąc młodym po studiach z w miarę dobrą wypłatą (aktualnie mieszkam u rodziców + powiedzmy, że pewne 10k netto z dziewczyną będziemy mieć) pojawiły się u mnie pewne możliwości. Mam trochę oszczędności + lekkie wsparcie od rodziców. Jestem w stanie kupić za gotówkę mieszkanie 35m do remontu (samodzielny generalny remont) na starym osiedlu. Jest też opcja kupienia działki i postawienia mikro domu modułowego 35m (wykończenie go powoli własnymi siłami, bo mam na takie rzeczy czas i zajawkę).

Cenowo w mojej okolicy: działka + domek do zrobienia w środku = stare mieszkanie do remontu,

Obie propozycje mają dla mnie swoje wady i zalety. Zawsze jest tez opcja wynajmu lub koczowania na chacie i wyczekiwania na spadki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pytanie czysto z ciekawości, by posłuchać opinii wykopowiczów i rzucić inną perspektywę na moją decyzję.

#nieruchomosci
zimwabwe - Będąc młodym po studiach z w miarę dobrą wypłatą (aktualnie mieszkam u rod...

źródło: comment_1667941518Zi4OxzqV7kNf34RnrO2Nbk.jpg

Pobierz

Co byś wybrał

  • Działka + domek 35m 57.4% (74)
  • Mieszkanie 35m 23.3% (30)
  • Wynajem 10.9% (14)
  • Spadki 8.5% (11)

Oddanych głosów: 129

  • 19
@SuperBasshunters: Nie jest tak trudno o domki w takiej cenie. Ja dostałem wycenę z firmy MTB Modules na 140k brutto za SSZ wykończony na zewnątrz do zrobienia w środku we własnym zakresie. Oczywiście takie rzeczy jak fundament/bloczki, elektryka i hudraulika również we własnym zakresie. W 220k bez działki chciałbym się zmieścić.
@zimbabwe Całego życia na 35m2 raczej nie spędzisz, więc budowa domku jest moim zdaniem bardziej ryzykowana niż mieszkania, bo wartość odsprzedaży takiego domku będzie prawdopodobnie znacznie niższa niż nakład (a i sama sprzedaż trudniejsza niż mieszkania).