Wpis z mikrobloga

@mookie: bedzie rzez bo niestety pelno jest ludzi bez mozgu. Dla niektorych akrualizacja wib3m jest kwartalnie. Jak ktoś przezarl rate i zostawił sobie na swieta zamiast na pazdziernik to bedzie mial twarde zderzenie glowy z betonem
@Reanef możesz przybliżyć jakiś przykład? Bo zdaje się że temat kredytu hipotecznego mam obadany fest, a o czymś takim jak rata pośrednia pierwsze słyszę.
@b7kj: mam ratę na 15, wpada aktualizacja 1.10, licza mi odsetki od 1 do 15 po starym oprocentoeaniu a od 15 do 30 po nowym i przez to rata jest jakby nie z grubej rury tylko nizsza jak z nowego oprocentowania
@b7kj: odnosilem sie do sytuacji 6m vs 3m w której aktualizacje masz albo kwartalami albo co pol roku zgodnie z zaciagnietym kredytem. Dla tych co maja polrocznie i 3m wibor liczony kalendarzowo a nie od umowy (u mnie jest np 3m kalendarzowo wg oprocentowania banku) beda mieli teoretycznie pierwsza rate duzą o ile wzieli wakacje kredytowe ciągiem w grudniu dla 3m i w styczniu dla 6m. O to mi chodzilo. Przy