Wpis z mikrobloga

@waro:
Argumentum ad Dostojewskum to słyszałem już tyle razy i to zarówno z lewej jak i z prawej strony. Bo wiecie, teraz ruskim wszystko wolno bo kiedyś jeden z nich dobre powieści pisał. O tym że następnych potencjalnych Dostojewskich sami ruscy wymordowali podczas czerwonego terroru to lepiej nie mówić. To niedobra jest.
@kinson: @Phallusimpudicus:

Co do Dostojewskiego, a konkretniej w tym kontekscie wartosci chrzescijanskich, to jak dla mnie mocno chybione.
Tj tak - w Zbrodni i Karze faktycznie byly, kazdy ma prawo do odkupienia (o ile nie jest jezuita albo polakiem). Sek w tym ze w Braciach Karamazow tak naprawde przeslanie nie jest chrzescijanskie, bo do konca absolutnie nikt nie porozmawial na rowni ani nie pomyslal o Smierdiakowie jak o drugim czlowieku,
@waro:

Dostojewski jakby dziś żył to Dugin by za nim kałamarz nosił.

Polecam Zapiski z Domu Umarłych, cała reszta to wg mnie efektowna grafomania swojej epoki, a sam autor był niezwykłego gatunku zjebem.

Gx
@kinson: Historia Rosji jest tak skomplikowana ze xD Od trockistow po stalinistow, zwyczajnie wszystkie eksperymenty komunistyczne i rewolucje w tym seksualne doswiadczyly ten narod chyba najbardziej ze wszystkich, mieli wspanialych pisarzy i naukowcow, dzis jest to ruina mentalna a ichsze spoleczenstwo niekiedy gorsze od zwierzat¯\_(ツ)_/¯
@kinson: Nie chce nic mówić, ale ja tylko widziałem sytuacje, gdzie ludzie mówili, że rosyjska kultura to od zawsze gówno i sranie do wiadra, a kiedy ktoś powiedział, że to nie do końca tak, bo mieli swój wkład w sztukę i literaturę, to właśnie tacy ludzie jak ty od razu tworzyli tego typu projekcje, że ktoś Rosjan broni, "bo Dostojewski".
@kinson: #!$%@? ruskich, ale to im jako pierwszym udało się wysłać sztucznego satelitę, pierwsi wysłali człowieka w kosmos i jako pierwsi okrążyli bezzałogowo księżyc a także... jako jedyni umożliwili wysłanie Polaka w kosmos (Mirosław Hermaszewski do dzisiaj pozostaje jedynym Polakiem w kosmosie, a minęło prawie 50 lat).
Poza tym fajnie się korzysta z ruskich satelitów podczas nawigacji (każdy telefon z GPS wspomaga się też ruskim GLONASSem), 7-zipa, DMDE i mnóstwem innego
@kinson: No dobra ale dlaczego należy nienawidzieć cały naród rosyjski? Putin zły i oligarchowie tez, nasi oligarchowie tez są pijawkami i niszczą kraj, ale czy trzeba nienawidzić cały naród i życzyć mu śmierci bo kaczyński tutaj rządzi? Bo tak to wyglada