Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Piszę z anonimowych, bo czasem udzielam się tutaj po stronie osób liczących na spadki cen mieszkań, a nie chce dać paliwa do krytyki mojej osoby. Od paru lat przeglądam tag i czasem tu coś zaplusuję czy napiszę. Podobnie jak wiele tutaj osób nie mam własnego mieszkanie i jestem skazany na wynajem, albo powrót do rodziców i wegetacje w małym pokoiku, przez byłbym bez szans by kogoś poznać. Na początku śmieszkowanie z tych wszystkich fliperów, rentierów i ostatnio kredyciarzy poprawiało mi samopoczucie. Tak wiele osób tutaj pisało, że za chwile wywrócą się i sobie rozbiją mordy bo ceny nieruchomości i najmów spadną. Nie ukrywam sam na to liczyłem. Tyle, że przez te parę lat nic takiego się nie stało, wręcz przeciwnie. Ceny mieszkań wcale przez te parę lat nie spadły, ale znacznie wzrosły, a przecież wszyscy zapowiadali, że będą ogromne spadki bo covid, a później wzrost stóp i kredyciarze mieli się wyłożyć. Nic takiego się jednak nie stało. Dodatkowo czynsze wzrosły do niebotycznych rozmiarów. Za kawalerkę musze płacić nie jak 2 lata temu 1500, a 2500, oczywiście plus opłaty. Zarabiam około 6k netto, zależy od miesiąca. Po opłaceniu wszystkich opłat, zakupów jedzenia (nie jem nawet w fast foodach), kosztów użytkowania małego auta i paliwa do niego, zostaje mi maksimum 500 zł, jak mam z tego odkładać na mieszkanie? Wcześniej przed tym wzrostem cen wynajmu mieszkań i wszystkich produktów, odkładałem lekko 1000, czasem nawet 1500 zł miesięcznie i to bez jakichś ogromnych wyrzeczeń , dzięki czemu uzbierałem ponad 60k na wkład własny. Tyle, że co z tego jak nic za to nie kupie, nawet z kredytem hipotecznym, bo go zwyczajnie nie dostanę, za mało zarabiam. Nie dość, że mieszkania nie staniały, to teraz muszę płacić znacznie więcej za wynajem, do tego nie odłożę tyle co miesiąc na wkład własny co kiedyś, bo wszystko podrożało. Nie ukrywam, że jestem załamany tą sytuacją i szmieszkowanie z kredyciarzy wcale w niczym już nie pomaga. Oni chociaż w większości przypadków będą mieli swoje mieszkanie o ile nie zostaną zlicytowani, ja póki co mogę o tym pomarzyć, a to marzenie jest tak naprawdę coraz dalej. Nie chce myśleć nawet o przyszłość, bo jej się po prostu boje (,)
#mieszkanie #mieszkaniedeweloperskie #mieszkania #nieruchomosci #kredythipoteczny #gorzkiezale

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6367bdc3768f2f483ae49cb7
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 25