Wpis z mikrobloga

@Iudex: Ta dzielnica to coraz bardziej nieśmieszny żart. Zaparkowany samochód, choćby i tyłem, nie emituje spalin, za to jeżdżący i szukający miejsca przez kilka(naście) minut na poogradzanym, zakrawężnikowanym getcie już jak najbardziej. A miejsca są ograniczane wręcz maniakalnie (czekam aż Nyską i Jesionową jakiś genialny pomysł trafi).

@SZESCIOPAK_HARNASIA: A policmajstry jak uzasadniły mandat za "tyłem do budynku"? Bo coś szukam i nie widzę takiego przepisu ( ͡° ͜ʖ
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gerard_Z_Rumii:
1. Ustawa nie określa znaków i sygnałów, robi to rozporządzenie i jest to znak T-30, a dokładniej T-30a.
2. Chodnik jest częścią drogi (a właściwie teraz droga dla pieszych), tutaj mamy miejsca postojowe wyznaczonego na chodniku.
3. Z tego co mi wiadomo to miejsce jest na drodze publicznej, zresztą przepisy ruchu drogowego obowiązuje nie tylko na drogach publicznych, ale również w strefach ruchu (które z definicji obejmują drogi wewnętrzne) i
@puexam Rada osiedla Tarnogaj lubi czasem być bardziej święta od papieża. To jakie oni mają pomysły jak chociażby przejścia sugerowane to dziękuję bardzo.

@Iudex Kolejny znak w tym mieście który nie ma żadnego sensu. @Wychwalany dodasz do kolekcji?

Jak już tak bardzo chcieli żeby nikt tam nie parkował tyłem to trzeba było zrobić miejsca po skosie to mało kto by próbował bo niewygodnie.

P. S.
Generalnie remont tej ulicy to jest żart
Rada osiedla Tarnogaj


@Darth_Gohan: a widziałeś co na wojszycach zrobili? Był wniosek żeby na fragmencie Ratajów była jednokierunkowa, oni zamiast to zrobić to zablokowali do niej wjazd z Parafialnej xd Pawią nikt nie chce jeździć wiadomo tylko ludzie z południa wojszyc żeby dojechać do kościoła czy sklepu hermesa itp to koreczek na Grota welcome :P
@mutencath: @Iudex: rozumiem taki zakaz jeszcze na uliczce osiedlowej, gdzie i tak mam dużo czasu i miejsca na manewrowanie to mogę sobie spokojnie wyjechać tyłem z miejsca parkingowego. Przy ulicy jednak wjeżdżam w takie miejsce tyłem aby moc potem wyjechać przodem. Nie ze względu na moja wygodę a bezpieczeństwo - żeby ktoś kto jedzie „szybko ale bezpiecznie” nie urwał mi połowy samochodu, bo on sobie musi akurat #!$%@?ć.
@relationbrewingarea To za jakiś czas zniknie przypadkiem tabliczka i będzie spokój. Naprawdę to takie trudne?

Pomysł jest #!$%@? i tyle.

Może niech sobie jeszcze wpiszą pod spodem ze w czwartki mają stawać przodem, a w inne dni tyłem. No też można przecież.