Wpis z mikrobloga

@Iudex: w sumie mieszkam na przeciwko i dziś czekałem aż pani się zmieści, kręciła chyba z dwie minuty gdzie pewnie tyłem wjechała by na raz. Patologia po tym remoncie, faktycznie rondo trochę usprawniło ruch, ale teraz mogę wjechać jedną brama na osiedle bo porobili dziwnie pasy do skrętów.
widziałeś co na wojszycach zrobili? Był wniosek żeby na fragmencie Ratajów była jednokierunkowa, oni zamiast to zrobić to zablokowali do niej wjazd z Parafialnej xd


@puexam: jestem w trakcie korespondencji z idiotą z rady osiedla. On mi się wręcz szczyci, że to dzięki nim. Nie odpowiada na żadne moje argumenty, ale w ostatniej wiadomości wszystko wyjaśniło zdanie: "Jednocześnie likwiduje koszmar z jakim mieliśmy do czynienia wcześniej." ( ͡° ͜ʖ
@mutencath: 100% się zgadzam... moi rodzice maja takich delikwentow, co 30-letniego trupa przyjda, odpala, stoi 15 minut i kopci, a dopiero wtedy jada na tourne po miescie i wracaja... zwrocisz uwage? To albo spadaj, albo zero odzewu... przeciez to nie ich blok, nie ich parking, nie ich problem (°°
Kto mieszkał na parterze ten się w cyrku nie śmieje. Albo chociaż mieszkał przy ulicy, gdzie tak parkują. Roczna norma spalin wyrobioną w minutę po takiej inhalacji.


@mutencath: mieszkałem na stancji na drugim piętrze od strony parkingu i jak nie zdążyłem zamknąć okna bo jakiś debil hehe chłodził turbinke na postoju albo po prostu stał na odpalonym silniku to miałem cały ten smród w pokoju. No ale jak Kraków chce zakazać
@marcin_k: nie wolno parkować tyłem do chodnika i wynika to z przepisów ogólnych, a tabliczka T-30 jest tylko dodatkowym potwierdzeniem.

Art. 47. 1. Dopuszcza się zatrzymanie lub postój na drodze dla pieszych kołami jednego boku lub przedniej osi pojazdu samochodowego o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 2,5 t, pod warunkiem że:

[...]

2. Dopuszcza się, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 pkt 1 i 2, zatrzymanie lub postój na drodze dla
@relationbrewingarea nie wiem skąd to wziales ale bredzisz. Żeby nie można bylo parkować tylem to musi byc to wprost zakazane, a nie jest. Dodatkowo wytlusciles to co Ci pasuje pod teze a w Art. 47.2. masz info że dopuszcza się postój całego samochodu.

Dodatkowo masz tu artykuł, nawet z tej samej dzielnicy gdzie Straż Miejska potwierdza ze nie ma zakazu parkowania tyłem.

https://www.wroclaw.pl/dla-mieszkanca/parkowanie-tylem-na-chodniku-prawo
@xoes: artykuły i wypowiedzi Straży Miejskiem nie są źródłem obowiązującego prawa. Fragmenty które wysłałem pochodzą odpowiednio z: ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz.U. 1997 nr 98 poz. 602 z późn. zm.), rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych oraz rozporządzenia w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych (Dz. U. 2002 nr 170 poz. 1393 z późn. zm.) oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@relationbrewingarea: nie jestem ekspertem od prawa, ale uważam że jeżeli są te znaki, szczególnie "P", to jest to wyznaczone miejsce do parkowania i nie stosuje się tam Art. 47, który dotyczy zatrzymania lub postoju na drodze dla pieszych - czyli tam gdzie nie ma żadnych informacji o parkingu. Więc paradoksalnie gdyby usunęli wszystkie znaki to trzeba by tam parkować przodem.
@marcin_k: znak parking wyznacza miejsce przeznaczone do postoju pojazdu. Nie sprawa on nagle, że jezdnia przestaje być jezdnią albo droga dla pieszych przestaje być drogą dla pieszych. Znak T-30a wskazuje sposób zatrzymania pojazdu i dosyć wyraźnie wskazuje on, że pojazd ma być ustawiony przednią osią do chodnika.
@Cierniostwor: W pełni zgadzam się, że grzanie trupa pod blokiem powinno być nagradzane batożeniem. Ale to patologia deweloperska połączona z bezmyślnością co do infrastruktury i wsparta ekoterroryzmem w wykonaniu włodarzy generuje tego typu problemy. Są magiczne kraje gdzie deweloper jest prawnie zobowiązany do dostarczenia adekwatnej liczby miejsc postojowych i to niekoniecznie bezpośrednio pod czyimś oknem. Da się, a w Polsce to wiadomo jak...
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@relationbrewingarea: akurat tutaj jest znak T-30b, który mówi że można parkować całym autem na chodniku prostopadle do osi jezdni. W tym przypadku nie ma wyznaczonego przodu lub tyłu. Jest nawet interpretacja, która o tym mówi.Co prawdą jest mowa o T-30f, ale to podobny znak. Tylko w przypadku T30-d jest mowa o przedniej osi. (Szczegółowe warunki techniczne dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunki ich umieszczania na