Wpis z mikrobloga

https://www.ceneo.pl/44958039 - podgrzewacz ariston 50l. jak to gowno poprawnie podlaczyc? z zaworu zabezpieczajacego cieknie jak ciepłą odpalę... poza tym, ze hyrdaulik w ogle źle mi skręcił te rury bo tez lekko przecieka. kiedys czytalem ze ten zawor bezpieczestwa z zestawu jest o kant dupy rozbić i zalecano chyba jakis inny uzyć.

w ogole nie rozumiem idei tego zaworu, tam jest taki otwor i co woda w razie W wyleje mi sie prosto do lazienki? czy nie mozna odprowadzic tego zaworu np. do obpływu umywalki np. jakos?

#hydraulika #mieszkanie #remont #remontujzwykopem
Pobierz
źródło: comment_1667510581LAe3wjiAreddiwrrC0JUWm.jpg
  • 12
@presburger: byłem w tym miejscy co ty. na przeponowe nie było miejsca bo boiler w toalecie. jak masz miejsce to kup takie małe ferro w kształcie cylindra. jak nie masz to u mnie pomocne okazało sie zamontowanie reduktora cisnienia honeywell i skręcenie go na 3bary. z zaworu kapie bo w sieci masz wysokie ciśnienie a boiler przy ogrzewaniu próbuje wypchnąć ją do sieci - stąd kapie. u mnie dodatkowo przy skokach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Thunderball: dziekuje, przekaze hydraulikowi. u mnie na szczescie jeszce nie piszczal. ale ja malo korzystam i np woda ppdgrzana wczoraj dzisiaj wieczorem nadal ciepła 25-30 stopni. wlaczam go teraz tylko dorywczo. bez tego reduktora nie zostawie go non stop wlaczonego. dodatkowo doradzono mi zebym z tego zaworu bezpoeczenstwa wpial sie do pionu (u mnie zaraz obok tego kapiacego zaworu) - dziurka w pionie i wezyk spuscic do dolu i zakleic -
tak, wężyk to dobry pomysł - niestety przeczytałem o tym dopiero po remoncie toalety i nie było opcji ani na przepon ani na rurke a miałem miejsce żeby to ładnie schować. druga sprawa, moj tez kapał na początku ale sie uszczelnił po 2 tyg. bo twarda woda chyba podziałała.

ja reduktor zamontowałem bo piszczał #!$%@? przez skoki ciśnienia. podłóż mu może jakąś miseczke i zobacz jak dużo tego kapie na dobe
tylko z tym pionem to dobrze przemyśl. ja bym teraz odprowadził do odpływu umywalki - nie bezpośrednio do pionu bo sąsiedzi u góry więc jednyki i dwójki regularnie no i bakterie kałowe i inne ustrojstwo i miałbym jazdy że tą rurką te gronkowce #!$%@?ą do mojej wody pitnej :D do umywalki dałbym taki syfon jak do pralki czy zmywarki i to potem uszczelnił żeby nie wykapało czy coś jakby odpukać zawór zadziałał