Wpis z mikrobloga

tldr- jaki wzmacniasz sygnalu gsm ew antene? do 800zl

njablizszy sasiad 3km dalej
same lasy #!$%@?
nie ma opcji kabli itp
Zasięg taki że na środku podrwoka 2 kreski są

co polecacie na zwiekszenie zasiegu lte gsm?
internet potrzeba tylko na teleofn bo MSTEAMS
kreska 1 zasiegu tam czesto jest ew trzeba isc na podwroko

Domyślam się co z legalnością ale nikt tam masztu nie postawi ani nic

Zasięg komórkowy jak będzie lepszy to modem co jest na dachu też powinien mieć lepszą moc sygnału

#elektronika #it #informatyka #pytanie #problem #siecikomputerowe #gsm #lte #internet #kiciochpyta #programowanie #programista15k #elektryka #sieci #siecikomorkowe
elozapiekanka - tldr- jaki wzmacniasz sygnalu gsm ew antene? do 800zl

njablizszy s...

źródło: comment_166737503081p3PGtBS4G5Yeipf1Nr3M.jpg

Pobierz
  • 46
@dktr: Miałem to samo napisać. Dobra antena kierunkowa na maszcie, dobry modem (w sensie w routerze) i to jest jedyne słuszne rozwiązanie. Drugie to starlink ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@elozapiekanka ZYXEL LTE 7480-M804, internet jest i nic nie ścina. Leśniczówka na totalnym #!$%@?, trzeba stanąć w odpowiednim miejscu na podwórku, żeby złapać zasięg jak się do kogoś dzwoni.
@Kamilarz: i mówisz że to by dało radę?

U mnie wszyscy mają antenę
A ja sam mam gówno modem i router od plusa i lipa jest totalna
No u nas pomogło, tam orange po prostu nie wie o swoim istnieniu, a karta orange w antenie i na stałym poziomie pokazuje na speed test ok 15 mb/s, ale lepsze to niż brak neta
@elozapiekanka: Albo kupujesz rozwiązania zintegrowanę z anteną jak @dktr polecał, albo kupujesz antenę z firmy dipol (wiem, że są inne firmy, ale te działają) i kupujesz oddzielnie np. ZTE MF258K. Antenę koniecznie dajesz jak najwyżej, jeżeli masz komin to do komina jeszcze dajesz montaż i kierujesz w stronę nadajnika.
@Kamilarz: a wczeniej jaki zaiseg miales? bo ja sie boje ze utopie hajs w bloto a to nic ine da
ponadto sasiedzi maja anteny lewe i normalnie im dziala

@fiddle: jaka antene?
https://allegro.pl/oferta/zte-mf258k-white-odu-idu-lte-4g-cat-15-800mbps-12564476390?utm_feed=3dca5096-1f0f-4ca6-9f37-f55ca2fec4f7&utm_source=ceneo&utm_medium=cpc&utm_campaign=feed&ceneo_cid=aff4f3a7-0577-88f0-f878-e33f76e480b5 to kupic i to jest router tak? cyzli modem jeszcze potrbzueje?
@elozapiekanka: Chłopie, bez anteny na kominie wycelowanej w nadajnik nic nie zdziałasz, każdy Ci to pisze. Każdy z routerów jakie Ci tutaj mireczki polecali posiada zintegrowany modem, antenę podłączasz do routera i elo. Natomiast @dktr polecał Ci rozwiązania zintegrowane, masz od razu wszystko, nie kupujesz oddzielnie anteny bo jest w komplecie/zintegrowana. Tak czy inaczej montażu na kominie sie nie obejdzie. Sygnał się magicznie nie pojawi.