Wpis z mikrobloga

Pytanie do lekarzy w trakcie specki lub specjalistów.
Czy specjalizacja Wam się podoba, czy wybralibyście ją ponownie, czy satysfakcjonują Was zarobki, warunki pracy, szpital w którym pracujecie.
Jestem na 6 tym i nadal nie wyklarował mi się żaden pomysł na siebie w tym kontekście. Tylko nie zabiegówka, nie jestem w stanie wystać przy stole operacyjnym i często zdarzało mi się omdleć przy asyście. Plus gineksy są ble.
Wszelkie odpowiedzi będą mile widziane, z góry dzięki. (te zza granicy również ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#lekarze #praca #medycyna #lekarski #niemcy #pytanie #kiciochpyta #polska
  • 14
@pimpuschek: tak, tak, tak, tak, przeniosłem się więc tak. Tylko teraz musisz brać pod uwagę, że w nowej rekrutacji będzie brutalne zderzenie z rzeczywistością i trzeba się nastawić na wielokrotne podejścia, albo mierzenie sił na zamiary
@pimpuschek Z takich osobnych dróg to radiologia, neurologia, psychiatria, radioterapia. Ja rozważałam czy zabiegowka - czy nie, czy interna i pokrewne czy któreś z wyżej wymienionych.
@ciemnablondynka: A polecasz jakąś placówkę do nauki? W większości klinik na okulistyce jest zazwyczaj największy mobbing i wyzysk rezydentów, jednocześnie przy braku wstępu na blok ( ͡° ʖ̯ ͡°) dość ciężko jest znaleźć normalne miejsce albo może ludzie się nie chwalą
@pimpuschek: Odradzam medycynę rodzinną (przynajmniej w Polsce, może w jakiejś Szwecji jest całkiem fajna). Najgorsze gówno, w jakie można wdepnąć. Zero szacunku ze strony pacjentów, innych lekarzy, wszystkie "niedociągnięcia" systemu spadają na Ciebie, mnóstwo papierologii, jesteś od wszystkiego i niczego. POZ może mamić brakiem dyżurów, elastycznym grafikiem, ale to jedyne plusy.