Wpis z mikrobloga

Zbliża się Święto Zmarłych i znów nasze cmentarze utoną w śmieciach. Miliony ton tandetnej chińszczyzny zostanie wyrzuconych pod parkany, skąd następnie będą musiały być przewiozione, posegregowane, zutylizowane bądź rzucone na jeszcze większą hałdę..

Mireczki, mam do was GORĄCY APEL! Nie kupujcie i nie stawiajcie tego badziewia na grobach! To że na pomniku Twojego dziadka czy babci stanie znicz z rakotwórczego plastiku naprawdę niczego nie zmieni. Najważniejsza jest pamięć i obecność! Zamiast kosztować się i zaśmiecać środowisko zaproście gości do domu, przy lampce wina, kieliszku bimbru, wyciągnijcie stare albumy, obejrzycie stare weselne video i powspominajcie tego zmarłego.

Zauważyłem że wszystkich świętych to dla wielu Polaków tylko bolesny obowiazek, kupić znicze, pojawić się na cmentarzu, postać, pogadać i wrócić do domu, często setki kilometrów. Polacy kochają stawiać znicze i kupować chryzantemy, ale kompletnie nie potrafią rozmawiać o stracie. Chciałbym żeby to się zmieniło. Sprawmy aby to święto było bardziej radosne i do cholery skończmy z tym konsumpcjonizmem i śmieceniem :)

Na potrzeby tego wpisu poczyniłem prostego mema. Niczym Optimus Prime wysyłający sygnał do wszystkich autobotów w galaktyce, proszę was dzisiaj mireczki abyście ściągali go i podawali dalej. Zawstydźmy trochę stare Grażyny i starych Januszy, zmieńmy ich tok myślenia. Dziękuję!!!! ()

#polska #polskiedomy #swietozmarlych #zaduszki #humorobrazkowy #bekazpodludzi #rodzina #bekazkatoli #bekazprawakow #religia #kosciol #nosaczsundajski
h.....4 - Zbliża się Święto Zmarłych i znów nasze cmentarze utoną w śmieciach. Milion...

źródło: comment_1666937765UfRMjFozVBv4WgvPEVMuHz.jpg

Pobierz
  • 122
@Bleck mam nadzieję że niebawem gminy i parafie wprowadza jakies ustawy krajobrazowe na wzór Krakowa i cmentarze przestaną wyglądać jak trasa na Zakopane. Trzeba mieć klina wbitego w mózg aby twierdzić że takie opaseczki wokół pomników są ładne.. Jeśli już mamy robić alejki to tylko główne.
poprzez te zdjęcia chciałem tylko pokazać to ze inne kultury mają różne podejście do tematu śmierci, bardziej uduchowione, ciekawe, rozbudowane, w Polsce jedna wielka smuta i #!$%@?.

Brzydzę się tym dniem. Polaczkowi nie przeszkadza stojący 5 metrów dalej kontener z odpadami, z którego wysypują się wory, ważne aby to on miał największego i najdroższego znicza. Jesteśmy narodem śmieciarzy pozbawionym jakiejkolwiek refleksji. Mam nadzieję że ktoś w końcu pochyli się nad tym problemem
@M4711v2 nie rozumiecie tego mema, chciałem przez niego pokazać że święto zmarłych w różnych częściach świata poza wspominaniem zmarłego może także wyglądać CIEKAWIE i ŁADNIE. W naszym świecie zmarłych nie ma kompletnie żadnego uroku, szaro, buro i ponuro, martyrologia i cierpiennictwo. ¯_(ツ)_/¯ meksykaniec szykuje się na to święto cały rok, wokół hallowyn powstał cały przemysł, tylko w Polsce taka bieda, CHOOJ #!$%@? NAKUPIE ZNICZÓW ZA 300 ZŁOTYCH I #!$%@?
nie rozumiecie tego mema, chciałem przez niego pokazać że święto zmarłych w różnych częściach świata poza wspominaniem zmarłego może także wyglądać CIEKAWIE i ŁADNIE. W naszym świecie zmarłych nie ma kompletnie żadnego uroku, szaro, buro i ponuro, martyrologia i cierpiennictwo. ¯\(ツ)/¯


@heterodewiant44: Tak, tak. Zero uroku.
ZygmnuntIgthorn - > nie rozumiecie tego mema, chciałem przez niego pokazać że święto ...

źródło: comment_1666946275LYTsNU0Vv9tEJY256n3lST.jpg

Pobierz
@ZygmnuntIgthorn ale ja to wiem. Jakakolwiek działalność człowieka powoduje powstawanie odpadów. Różnica między tymi krajami a Polska jest taka, że oni mają fajne święto i generują śmieci, a my mamy tylko i wyłącznie śmieci. Sorry, jak zamknę oczy i pomyślę "święto zmarlych" to widzę tylko taki smierdzacy kontener i januszy przechodzących wokół niego obojętnie. Kreujecie się na takich fajnych a niczym nie różnicie się od januszy budowlanki wywożących śmieci do lasu. Zacznijcie
@heterodewiant44 no polskie święta to są beznadziejne nie to co meksykańskie czy amerykańskie, a w Polsce to mamy gorzej i mamy najgorsze święta z martyrologią i cierpiennictwem, ehh, chciałbym być meksykaninem i szykować się na dia de muertos przez cały rok. przepraszam, że istnieje, nie przyjeżdżajcie do Polski bo tu są najgorsze święta ever, paliwo po 8zł i aborcji nie można zrobić. Polska najgorszy kraj, pamiętajcie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
CHOOJ #!$%@? NAKUPIE ZNICZÓW ZA 300 ZŁOTYCH I #!$%@?

@heterodewiant44: dla obcokrajowca polski cmentarz 1/2 listopada to jest właśnie efekt wow, potężna iluminacja cmentarza w te dni robi wrażenie :-).
Co do śmieci, to już by trzeba było porównać twarde dane po krajach, w każdym takie eventy produkują ich masę :-(.
@bardzospokojnyczlowiek fajne, odręcznie tworzone grobowce, niestety Polak tak nie potrafi i nie ma czasu. Polak musi wziąć firmę i dać zarobić firmie kamieniarskiej produkując rzeczy zupełnie niepotrzebne. Zamiast zrobić sobie nowy blat w kuchni każe rozładować i posklejać na cmentarzu kamień który po kilkudziesięciu latach jego dzieci i tak wywalą ¯_(ツ)_/¯
Sorry, jak zamknę oczy i pomyślę "święto zmarlych" to widzę tylko taki smierdzacy kontener i januszy przechodzących wokół niego obojętnie.


@heterodewiant44: Jak wpiszesz Wszystkich Świętych w google to dostaniesz inne obrazki niż Twój, głównie cmentarze nocą. To że Ty masz takie skojarzenia, to już Twój problem.

tylko że te dynie to śmieci organiczne, rozłożą się i staną nawozem.


@heterodewiant44: Dopiero co przypieprzałeś się do chryzantem.

Co robimy z tymi milionami