Wpis z mikrobloga

Zbliża się Święto Zmarłych i znów nasze cmentarze utoną w śmieciach. Miliony ton tandetnej chińszczyzny zostanie wyrzuconych pod parkany, skąd następnie będą musiały być przewiozione, posegregowane, zutylizowane bądź rzucone na jeszcze większą hałdę..

Mireczki, mam do was GORĄCY APEL! Nie kupujcie i nie stawiajcie tego badziewia na grobach! To że na pomniku Twojego dziadka czy babci stanie znicz z rakotwórczego plastiku naprawdę niczego nie zmieni. Najważniejsza jest pamięć i obecność! Zamiast kosztować się i zaśmiecać środowisko zaproście gości do domu, przy lampce wina, kieliszku bimbru, wyciągnijcie stare albumy, obejrzycie stare weselne video i powspominajcie tego zmarłego.

Zauważyłem że wszystkich świętych to dla wielu Polaków tylko bolesny obowiazek, kupić znicze, pojawić się na cmentarzu, postać, pogadać i wrócić do domu, często setki kilometrów. Polacy kochają stawiać znicze i kupować chryzantemy, ale kompletnie nie potrafią rozmawiać o stracie. Chciałbym żeby to się zmieniło. Sprawmy aby to święto było bardziej radosne i do cholery skończmy z tym konsumpcjonizmem i śmieceniem :)

Na potrzeby tego wpisu poczyniłem prostego mema. Niczym Optimus Prime wysyłający sygnał do wszystkich autobotów w galaktyce, proszę was dzisiaj mireczki abyście ściągali go i podawali dalej. Zawstydźmy trochę stare Grażyny i starych Januszy, zmieńmy ich tok myślenia. Dziękuję!!!! ()

#polska #polskiedomy #swietozmarlych #zaduszki #humorobrazkowy #bekazpodludzi #rodzina #bekazkatoli #bekazprawakow #religia #kosciol #nosaczsundajski
h.....4 - Zbliża się Święto Zmarłych i znów nasze cmentarze utoną w śmieciach. Milion...

źródło: comment_1666937765UfRMjFozVBv4WgvPEVMuHz.jpg

Pobierz
  • 122
  • Odpowiedz
@heterodewiant44: może i masz rację ale założę się, że gdzieś na Meksykańskim wykopie ktoś wrzuci zdjęcie polskich cmentarzy z wieczora 1 Listopada jak to majestatycznie i dumnie wygląda tysiąće oświetlonych grobów, jednocześnie narzekając, że u nich czy w USA to nikt nie pamięta oryginalnego znaczenia tego święta tylko muzyka, chlanie i kopulacja ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ludzie chcą ten dzień tak obchodzić, ludzie lubią tradycje, kwiaty
  • Odpowiedz
  • 1
@yorar nie porównuj hallowyn do polskiego święta zmarłych. Dynie pójdą na nawóz, wszystkie strachoubranka dzieci wykorzystają za rok, a te cukierki i tak zostały wyprodukowane, więc nie jest to tak ogromna masa śmieci jak u nas. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że takie jednorazowe święto generuje taka samą ilość śmieci jaką gospodarstwa domowe wyprodukowałyby w miesiąc ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
jak idziesz do parku to tez narzekasz ze masz ścieżki betonowe?


@blntgr: Tak, to jakaś abominacja.

Jak wpiszesz Wszystkich Świętych w google to dostaniesz inne obrazki niż Twój, głównie cmentarze
  • Odpowiedz
Dopiero co przypieprzałeś się do chryzantem.


@ZygmnuntIgthorn: Tak prawda, mamy przecież selektywną zbiórkę odpadów na cmentarzach i wcale to nie jest tak że do jednego kontenera lecą wiązanki, kwiatki, szkło i plastik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 0
@niebieskatrytytka chodziło mi bardziej o przemysł filmowy, muzyczny, growy ¯_(ツ)_/¯ skoro nasze święto zmarłych jest tak wspaniale to czemu nikt nie adaptuje go na swój grunt i wszyscy tylko bezmyślnie kopiują te amerykańskie?
  • Odpowiedz
jak idziesz do parku to tez narzekasz ze masz ścieżki betonowe?


@blntgr: Tak, to jakaś abominacja.

Jak wpiszesz Wszystkich Świętych w google to dostaniesz inne obrazki niż Twój, głównie cmentarze
  • Odpowiedz
Prawda ekranu vs prawda.


@Filipterka25: No ale to chyba zarzut do OPa, a nie do mnie, bo to on w swoim pierwszym wpisie dobrał zdjęcia pod tezę. Ja wkleiłem dwa inne dla równowagi.

Tak prawda, mamy przecież selektywną zbiórkę odpadów na cmentarzach i wcale to nie jest tak że do jednego kontenera lecą wiązanki, kwiatki, szkło i plastik ( ͡°
ZygmnuntIgthorn - > Prawda ekranu vs prawda.

@Filipterka25: No ale to chyba zarzut...

źródło: comment_1666949040tCvVdve9CcZ3vA2Qw6wsce.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Amerykańce to nawet śmiecą lepiej niż te #!$%@? "polaczki". ¯_(ツ)_/¯


@ZygmnuntIgthorn: Czy coś takiego napisałem? Jankesi mogą swój plastik nawet zjeść - to nie zmienia faktu że głównym punktem cmentarzy polskich jest kontener z syfem, bo jak to księdza dobrodzieja zmuszać do selektywnej zbiórki.

A szkoda, bo na cmentarzach byłoby to ekstremalnie łatwe - jeden śmietniczek na bio, drugi na suche (papier praktycznie nie powstaje) które potem jakieś MPO na
  • Odpowiedz
  • 0
@potatowitheyes ale cukierki już były w sklepie, nikt nie produkował ich SPECJALNIE na tą okazję, o dyniach nawet nie będę się rozwodził bo składają się z materii organicznej i w taką sama się rozkładają bez udziału człowieka, energii elektrycznej i innych kosztownych zasobów ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Stanach te łażenie dzieciaków po cukierki ma ten plus, że przynajmniej człowiek zobaczy mordy dzieciaków z sąsiedztwa a same dzieciaki raz że obejdą sąsiedztwo (+1 do orientacji w terenie najbliższym) to mają też w pakiecie integrację z rówieśnikami oraz zapoznawanie sąsiadów.


@Filipterka25: Następny durny ojkofob ze swoimi gównianymi projekcjami xD To dlatego co roku na pierwszego listopada mamy korki w całej Polsce, bo ludzie się nie integrują i nie jadą
  • Odpowiedz