Wpis z mikrobloga

Zbliża się Święto Zmarłych i znów nasze cmentarze utoną w śmieciach. Miliony ton tandetnej chińszczyzny zostanie wyrzuconych pod parkany, skąd następnie będą musiały być przewiozione, posegregowane, zutylizowane bądź rzucone na jeszcze większą hałdę..

Mireczki, mam do was GORĄCY APEL! Nie kupujcie i nie stawiajcie tego badziewia na grobach! To że na pomniku Twojego dziadka czy babci stanie znicz z rakotwórczego plastiku naprawdę niczego nie zmieni. Najważniejsza jest pamięć i obecność! Zamiast kosztować się i zaśmiecać środowisko zaproście gości do domu, przy lampce wina, kieliszku bimbru, wyciągnijcie stare albumy, obejrzycie stare weselne video i powspominajcie tego zmarłego.

Zauważyłem że wszystkich świętych to dla wielu Polaków tylko bolesny obowiazek, kupić znicze, pojawić się na cmentarzu, postać, pogadać i wrócić do domu, często setki kilometrów. Polacy kochają stawiać znicze i kupować chryzantemy, ale kompletnie nie potrafią rozmawiać o stracie. Chciałbym żeby to się zmieniło. Sprawmy aby to święto było bardziej radosne i do cholery skończmy z tym konsumpcjonizmem i śmieceniem :)

Na potrzeby tego wpisu poczyniłem prostego mema. Niczym Optimus Prime wysyłający sygnał do wszystkich autobotów w galaktyce, proszę was dzisiaj mireczki abyście ściągali go i podawali dalej. Zawstydźmy trochę stare Grażyny i starych Januszy, zmieńmy ich tok myślenia. Dziękuję!!!! ()

#polska #polskiedomy #swietozmarlych #zaduszki #humorobrazkowy #bekazpodludzi #rodzina #bekazkatoli #bekazprawakow #religia #kosciol #nosaczsundajski
h.....4 - Zbliża się Święto Zmarłych i znów nasze cmentarze utoną w śmieciach. Milion...

źródło: comment_1666937765UfRMjFozVBv4WgvPEVMuHz.jpg

Pobierz
  • 122
Zawstydźmy trochę stare Grażyny i starych Januszy, zmieńmy ich tok myślenia.


@heterodewiant44: Janusz i Grażyna prędzej Cię wydziedziczą i zrobią z Ciebie Antychrysta, niż pozwolą obchodzić to święto w inny niż Jedyny.Słuszny.Sposób. Znicz musi być ustawiony tak, bo inaczej będzie źle. Ciocia Janina postawi kwiaty w nieodpowiednim miejscu, ale to nie jest zbrodnia - to element rytuału. Linczem i battle royale kończy się jedynie nadepnięcie na płytę grobu przy samej ziemi,
@blntgr poprzez te zdjęcia chciałem tylko pokazać to ze inne kultury mają różne podejście do tematu śmierci, bardziej uduchowione, ciekawe, rozbudowane, w Polsce jedna wielka smuta i #!$%@?.

Brzydzę się tym dniem. Polaczkowi nie przeszkadza stojący 5 metrów dalej kontener z odpadami, z którego wysypują się wory, ważne aby to on miał największego i najdroższego znicza. Jesteśmy narodem śmieciarzy pozbawionym jakiejkolwiek refleksji. Mam nadzieję że ktoś w końcu pochyli się nad tym
@heterodewiant44: Ale tak samo wyglądają ulice po nocy halloweenowej jak jedne wielkie śmietniska, ludzie sobie nakupują tandetnej chińszczyzny po to żeby raz w roku dom przystroić i na drugi dzień to ląduje w śmieciach, plus obżarstwo żeby się tylko nażreć słodyczami jak świnia, bo halloween to można co w tym fajnego? Nie mówiąc o tym, ze zerzneli sobie święto zmarłych od irlandzkich Celtów i przywłaszczyli jako swoje bez żadnego uduchowienia, liczy
@blntgr znicze to tylko wierzchołek góry lodowej. Tym co wkurza mnie jeszcze bardziej jest ta jeb*** betonoza. Cmentarze to właściwie taka Polska w małej skali. Chamy wręcz prześcigają się kto zrobi większą opaskę wokół pomnika. Efekt jest później taki ze idziesz w nocy przez ten majestatyczny polski cmentarz i co chwilę potykasz się o kolejne krawezniki bo raz niżej, raz wyżej. Kurde, dlaczego nasze cmentarze nie mogą być zielone? Jeszcze naustawiają tych
@heterodewiant44: To wrzuć zdjęcie swojego wymarzonego cmentarza, bo zajeżdża mi tutaj już trollingiem jak to by się miało nie betonować grobowców i w jaki sposób zabezpieczać je przez np rozkopaniem ( ͡° ͜ʖ ͡°) mało masz drzew na cmentarzach i więcej zielonego trzeba? Ławeczek biednym starszym ludziom żałujesz, którzy ledwo chodzą i z przyjemnością sobie usiądą żeby odsapnąć trochę? Póki co wszystkich wyzywasz od januszy i polaczków
@blntgr pierwszy lepszy z brzegu. Piękna zielona trawka, wszystkie płyty takie same. Niskie koszty, dużo miejsca, wszyscy zmarli są sobie równi. Nie trzeba pomników za 50k złotych, 10 metrów kostki brukowej i laserowych nadruków z beemkami jak to robią cyganie, aby pochować człowieka godnie. ()
h.....4 - @blntgr pierwszy lepszy z brzegu. Piękna zielona trawka, wszystkie płyty ta...

źródło: comment_1666943184vRaDLDOnlrtosgZIsqaVwt.jpg

Pobierz
@heterodewiant44: Nuda ( ͡° ͜ʖ ͡°) kojarzy się to co najwyżej z gra planszowa zgadnij kto to, ta piękna zielona trawka również musi być fantastycznym błotem w sezonie jesiennym, gumiaki żeby odwiedzić zmarłych krewnych obowiązkowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) tak btw po smierci wszyscy są sobie równi tak czy siak, a druga sprawa to nikt Ci nie każe wydawać 50k na grobowiec, a