Wpis z mikrobloga

@01101010_01100001 zdążyłeś usunąć swój wpis, ale że totalnie zepsułeś mi nim mój poranny nastrój, to nie zostawię tego w spokoju

ten wpis jest obrzydliwy i zastanawia mnie jak w ogóle do tego doszło, że osoba pałająca taką antysympatią do zwierząt w ogóle je ma

ZDROWY KOT BEZ PROBLEMÓW BEHAWIORALNYCH NIE ZAŁATWIA SIĘ POZA KUWETĄ

i zamiast tracić energię na obrażanie stworzenia, nad którym podjąłeś się opieki, byłoby super, gdybyś wykorzystał ją na zadbanie o jego zdrowie

zwierzęta nie bywają złośliwe, to bardzo powszechny i szkodliwy mit

jeśli kot załatwia się poza kuwetą, należy iść z nim do weterynarza. jeśli badania zdrowotne wyjdą bez skazy, a kot nadal będzie załatwiał się w miejscach do tego nieprzeznaczonych, wtedy warto pomyśleć o behawioryście

ludzie, proszę was, jak decydujecie się na opiekę nad jakimkolwiek stworzeniem, starajcie się zapewnić mu należytą opiekę i godne życie :( a najlepiej jeszcze przed przygarnięciem zwierzaka zainteresować się tym, jak ta opieka powinna wyglądać

#koty #kot #weterynaria #pokazkota #kitku
Pobierz black-kitsune - @01101010_01100001 zdążyłeś usunąć swój wpis, ale że totalnie zepsułe...
źródło: comment_1666853195cDX1Zy4zC63coK2CRIzPnE.jpg
  • 52
@black-kitsune: pozostawienie kału lub moczu przez zdrowego kota ma w naturze funkcję komunikacyjną lub znaczącą teren. Zdrowe koty domowe które załatwiają się poza kuwetą robią to min. ze stresu, jeżeli nie czują się pewnie w domu i chcą zaznaczyć swój rewir, jeżeli sama kuweta, żwirek lub środki do jej czyszczenia nie są odpowiednie. Takie zachowanie ma również funkcję samouspokajania przez kota. Sikające koty nie są złośliwe - one się komunikują.
@black-kitsune: i jeszcze jedno. W psychologii zwierzęcej wyróżniamy 3 rodzaje nieczystości u kota. Zachowania normalne, zachowania normalne ale niepożądane i zachowania nietypowe. Zdrowy kot, który sika poza kuwetą, gdyż jest brudna to zachowanie normalne. Zdrowy kot z czystą kuwetą, który sika w przedpokoju ze stresu to zachowanie normalne ale niepożądane. Chory kot, który sika na łóżko z powodu np. zapalenia pęcherza to zachowanie nietypowe.
@CptPrice: to jest straszne generalizowanie. Nie chcę oskarżać kogoś, kto właśnie odczuwa ogromny ładunek negawtywnych emocji o to że nie może się obchodzić z kotem. Jeżeli zdrowy kot załatwia się na balkonie do doniczki i do butów to występuje tu problem, który można pewnie łatwo zlikwidować przez konsultację z psychologiem zwierzęcym, bo to bardzo popularny i typowy objaw kociego stresu pourazowego. On nie rozumie kota, kot nie rozumie jego, w ten