Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej Mirki, mam problem z moim #niebieskipasek. Oboje mamy 27 lat, jesteśmy razem od 10 lat. On już ponad 2 lata szuka pracy, jest po polibudzie. W CV poza praktykami ma 3-miesięczną pracę zupełnie nie w zawodzie. Mówi, że się stara i coś robi, ale mam wrażenie, że tylko wtedy, gdy się z nim o to pokłócę. W czasie studiów pracował raz, w wakacje przez miesiąc. Mam wrażenie, że on myśli, że same studia wystarczą do tego, żeby dostać dobrą pracę. Większość ofert, które mu podsyłam, odrzuca jako "poniżej kwalifikacji".
Ja pracowałam w każde wakacje odkąd skończyłam 17 lat (w domu było słabo z kasą), potem wpadła dobra praca, w której jestem do dzisiaj. U niego nie było problemów materialnych, do końca studiów utrzymywali go rodzice, teraz żyje "z oszczędności".
Przyznam, że ciężko mi z tym, że on nie ma pracy, a np. za wyjścia do restauracji płacę w ok. 80% ja.
Co mam zrobić, żeby go zmotywować do ogarnięcia się? Próbowałam na spokojnie, pocieszać, próbowałam kłótnią i krzykiem. Efektów zero. Zaczynam się już poddawać.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6359477eb091b65ac6cf95ed
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 84
On już ponad 2 lata szuka pracy


@AnonimoweMirkoWyznania: Jak można 2 lata szukać pracy XD Rozumiem, że może od razu nie znaleźć wymarzonej pracy ale już po miesiącu szukania powinien się obudzić i iść do jakiekolwiek pracy a potem dalej szukać tej wymarzonej.
@somskia: Nie wiem, może to dlatego, że w tym kraju w 3/4 związków było tak przez długie lata, że to chłop na wszystko #!$%@?ł a pani tylko ładnie pachniała i "wszystko było ok" i wy nie widziałyście, oraz często nawet teraz zupełnie nie widzicie w tym problemu? Tak obstawiam ale mogę się mylić.
@Jeden_rabin: dokładnie, do kogo przystajesz takim się stajesz. jak pójdzie byle gdzie to i motywacje opadną, a celem życiowym będzie odpocząć po robocie i byle do piątku i nagle budzisz się po 10 latach tyrania z ręką w nocniku z tą samą gównianą pracą zdobytą zaraz po studiach
Baba: No to się wypowiem, bo niestety prawdopodobnie z powodu niskiego poczucia wartości i zaburzeń mialam zapędy misjonarskie i zbawiania wszystkich wokol (jakby co jestem na terapii) i przerobilam dwa takie zwiazki. W jednym utrzymywałam typa pół roku, tylko ja z mojej naprawdę sredniej pensji. Ogólnie typ wtedy o tyle spoko, że calkiem zajmował się domem. Ja chodzilam na uczelnie i do pracy i jak wracalam to bylo zawsze posprzatane i
@AnonimoweMirkoWyznania: z doświadczenia - nic na siłę

Jak swoją ex męczyłem studiami, znalezieniem NORMALNEJ pracy a nie dorabiania raz, dwa razy w tygodniu, zrobieniem prawka, to bez szans.

Magicznie jej się zaczęło odmieniać, jak nie było takiej osoby jak ja, której by zależało, która wywierała presję, ale i, powiedzmy, zapewniała byt za nic.
@somskia: no tak, "olej chłopa".
Przeciez napisala ze jest z nim od 10 lat i jak jest jakis problem to chyba mozna sprobowac go rozwiązac a te twoje "rozwiazanie" to juz ostatecznosc a nie pierwsza rada.
A może jej chlopakowi jest poswiecone za mało uwagi, moze to ona go zaniedbuje i on jest zamkniety w sobie czy coś.
XD
@AnonimoweMirkoWyznania
1. Nie każdy chce pracować w pracach dorywczych. To tak jakbyś lekarzowi po studiach kazała nabijać doświadczenie w żabce żeby dostał pracę jako lekarz w szpitalu
Absurdalne prawda?
2. Zależy jaki kierunek skończył. Bo polibuda ma również kierunki wchodzące w gowno kierunki i tutaj opcja około lekarzowa faktycznie nie wejdzie i faktycznie musiałby nabijać sobie CV praca w żabce ( ͡ ͜ʖ ͡)
3. Niech się
@AnonimoweMirkoWyznania: No niestety. Wiem jak to musi wyglądać, bo przez około 4 miesiące też tak markowałem i przynosiłem odmowy do domu.

Ogólnie to jest zmiana w charakterze naszych obowiązków i szkoła i studia nic do tego nie przygotowują. Typ nie pracował wcześniej i to go pewnie paraliżuje + każdy dzień zwłoki powoduje, że prospekt zrobienia tego co ma zrobić go przerasta i #!$%@? się koniec końców.

Co ty możesz zrobić? Rozmowa,
w 3/4 związków było tak przez długie lata, że to chłop na wszystko #!$%@?ł a pani tylko ładnie pachniała


@TheLizardKing: czyli 3/4 związków przez długie lata to była szlachta i warstwa wyższa, gdzie kobiety "ładnie pachniały" bo miały służące, ach pardon, SŁUŻĄCYCH, i te 1/4 bab ewentualnie XD fajna odklejka XD postaraj się bardziej z tym bajtem