Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej Mirki, mam problem z moim #niebieskipasek. Oboje mamy 27 lat, jesteśmy razem od 10 lat. On już ponad 2 lata szuka pracy, jest po polibudzie. W CV poza praktykami ma 3-miesięczną pracę zupełnie nie w zawodzie. Mówi, że się stara i coś robi, ale mam wrażenie, że tylko wtedy, gdy się z nim o to pokłócę. W czasie studiów pracował raz, w wakacje przez miesiąc. Mam wrażenie, że on myśli, że same studia wystarczą do tego, żeby dostać dobrą pracę. Większość ofert, które mu podsyłam, odrzuca jako "poniżej kwalifikacji".
Ja pracowałam w każde wakacje odkąd skończyłam 17 lat (w domu było słabo z kasą), potem wpadła dobra praca, w której jestem do dzisiaj. U niego nie było problemów materialnych, do końca studiów utrzymywali go rodzice, teraz żyje "z oszczędności".
Przyznam, że ciężko mi z tym, że on nie ma pracy, a np. za wyjścia do restauracji płacę w ok. 80% ja.
Co mam zrobić, żeby go zmotywować do ogarnięcia się? Próbowałam na spokojnie, pocieszać, próbowałam kłótnią i krzykiem. Efektów zero. Zaczynam się już poddawać.

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6359477eb091b65ac6cf95ed
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
  • 84
@AnonimoweMirkoWyznania: Ważne jest dla niektórych od jakiego pułapu się zacznie prace po studiach. Skończyłem polibudę i całe szczęście nie miałem problemów ze znalezieniem pracy jako robotyk. Małe pieniądze bo musiałem się jeszcze nauczyć wszystkiego. Mogłem też iść na utrzymanie ruchu, ale wtedy gorzej z rozwojem. Bałem się że po UR będzie trudno przejść na robotykę czy automatykę.
Myliłem się bo wiele ludzi po UR kontynuuje pracę w innych dziedzinach. Może twój
a bo to leniuszek jest;) pewnie oglada seriale i gra w gry , zeby rozowy pasek mogl na spokojnie zarabiac na dom;) wybacz na sywierdzenie , ale takich wyksztalconych nieudacznikow jest co raz wiecej , naogladali sie instagramow i mysla ze wszystko im sie nalezy.Powodzenia
On już ponad 2 lata szuka pracy


@AnonimoweMirkoWyznania: Długo mu idzie. Po jakim kierunku jest? Bo na polibudzie też są "gównostudia", więc to że jest po polibudzie niewiele mówi.
Albo nie ogarnia, że po studiach pierwsza praca jest za tę samą kasę co ma kasjer w biedrze. Niestety, ale pierwsze 2-3 lata trzeba się przemęczyć.
Lepiej niech ogarnie, bo już ma lukę 2 lata w CV, co w sumie może być
@AnonimoweMirkoWyznania: Może po prostu nie jest w stanie i nigdy się to nie zmieni. Jak poznaliście się mając 17 lat no to jesteście teraz innymi ludźmi mając 27. Ty rozwinęłaś się w ten sposób on w inny. Skoro jesteście razem i to nie daje mu motywacji nie jest mu głupio że nie pracuje i nic nie wkłada do związku, no to on będzie już taki na zawsze. Nie myśli poważnie o