Wpis z mikrobloga

Czy ja jestem jeszcze w Polsce? Wychodze do sklepu - ruski język, idę do galerii z rodziną - ruski język i nie żeby coś, ale ci ludzie nie umieją normalnie chodzić po przestrzeni publicznej tylko z jakimiś kamerkami odpalonymi na telefonie i drą jape na cały głos, że łeb boli po całym dniu pracy. Już nie mówiąc o tym, że mnóstwo chłopa w wieku poborowym łazi po mieście elegancko ubrana i zamiast walczyć o swój kraj to spędzają czas na spożywaniu kebaba w polszy. Dodatkowo mam nad mieszkaniem rodzinke ruskich patusów, którzy efektywnie lasują mi łeb bieganiem i wrzeszczeniem na całą pare po całym dniu pracy (idziesz im zwrócić uwage, nawet po polsku nie rozumieją tylko niepanimaju i gadaj z nimi po rusku, a jak zwrócisz uwage to tylko pomachają głowami i dalej swoje robią).

Tak wiem, że zaraz zostanę zwyzywany jako #ruskaonuca ale sobie zescrollujcie mój profil do lutego 2022 i zobaczycie, że nigdy nie byłem za faszystowską Rosją.

#ukraina #rosja #warszawa #zalesie #niepopularnaopinia
  • 30
@memiusz: dlatego w Polsce nie mogę się dogadać po Polsku tylko ewentualnie w ruskim? argument z dupy

powinny być testy po pół roku bycia w Polsce.. chcesz zostać i pracować? zdajesz test, nie zdałeś? na front.
@memiusz:

Po pierwsze to każda grupa z tego "multi kulti" jako tako znał minimum jeden język w tym ten urzędowy

Po drugie nie powinno się zatrudniać Ukraińców nie znających języka w punktach obsługowych
@jogurcik666: @NoJakNieJakTak: Zmiencie juz ta zepsute plyte, bo to juz sie staje meczace, albo idzcie sobie na facebooka do grazyn i jurkow, ktorzy co sekunde takie cos pisza. xD
No shit, kilka milionow uchodzcow ucieklo do Polski, bo jest wojna oooo czemu tyle ludzi nie gada po Polsku ciekawe. Powiem wam czemu, bo przyjechali tu i siedza u kogos, nie maja swojego kata w domu wiec spedzaja czas na zewnatrz,
@jast: No i w większości średnich miast jidysz i hebrajski do kompletu. Chociaż zależy o jakim okresie rozmawiamy, bo przed XVI wiekiem jeszcze w dużych miastach, zanim wprowadzono zakaz osiedlania się żydów na podstawie lokalnych przywilejów..