Wpis z mikrobloga

@NaczelnyAgnostyk: Ogólnie skuteczniejesze niż leki na depresje są terapie psylocybiną (grzyby halucynogenne) i jest jakiś pogląd, że depresja to choroba z nieprzeracowanych emocji, i podobno te emocje mozna uzdrowić podczas medytacji, albo podczas tripa po grzybach kiedy pracuje sie na nieświadomych poziomach. Także pytam czy komuś udalo się faktycznie uzdrowić z takich problemów medytacją, bez leków i grzybowych tripów
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KoninaBeZiomeczka: Były badania które wykazały że medytacja oparta na uważności ma taką samą skuteczność w łagodzeniu depresji jak leki. Jest w obiegu wiele rodzajów medytacji dlatego napisz co to była za metoda, jaka jest jej technika, co się działo podczas sesji, jakie było Twoje nastawienie itp.
próbowałam sumiennie przez 2 miesiące ponad i w sumie moje przewlekłe problemy tylko się pogłębiły, a robiłam nawet ponad 1h medytacji xd


@KoninaBeZiomeczka: bo medytacja to jest ciężka praca nad sobą a nie relaks w wannie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Dreampilot: zaraz zerknę, ja stosowałam coś co się nazywało "Kody uzdrawiania". Puszczasz muzykę, układasz ręce w takie centra przepływu energii np: przy bokach głowy i to miało mieć uzdrawiające działanie. Oczywiście relaks, wyciszenie i skupienie sie na pozytywach np: wypowiadanie słów "uzdrów mnie, zdrowie" etc moje nastawienie było takie normalne, raczej pozytywne.
@KoninaBeZiomeczka: Nie ten rodzaj medytacji powinnaś ćwiczyć.
Aby to miało sens to musi być to medytacja oparta na uważności (mindfulness). Obecnie powszechnie stosowanymi w terapii metodami są MBSR i MBCT. Kilka źródeł:
- https://palousemindfulness.com/
- apka na telefony "Healfhy Minds"
To są dwa wysokiej jakości źródła które nauczą Cię takiej medytacji za free.
Z książek to wszystka co napisał Jon Kabat-Zinn. Inną dobrą książką wydaną po polsku jest "Mindfulness. Trening uważności".