Wpis z mikrobloga

@rzep Ale on nie napisał, że daje szansę pomimo kolory skóry.

Napisał, że nie skreśla go za kolor skóry.

Przecież to dwa rózne znaczeniowo komunikaty.
To o takich rzeczach trzeba mówić? Skreślanie za kolor skóry jest czymś normalnym i akceptowalnym?


@ziumbalapl Zależy od kontekstu. Nie znam typa (może jego wczesniejsze wpisy, rzucaja na to inne swiatło - nalezy dopowiedziec), jego publiki twitterowej.

Dotychczas wszyscy premierzy Anglii byli Anglosasami z jakimiś wyjątkami typu Disraeli (ale nadał brytyjski Żyd to zadna egzotyka). W związku z tym podnoszenie tematu koloru skóry w takiej sytuacji nie jest niczym dziwnym. Jak Obama
Nie znam typa (może jego wczesniejsze wpisy, rzucaja na to inne swiatło - nalezy dopowiedziec), jego publiki twitterowej.


@Halbr: Sekunda z Google: Dyrektor biura prasowego Konfederacji. Coś trzeba dodawać? Chyba wszyscy już znamy stosunek tych ludzi do osób o innym kolorze skóry, niż biały.

Co do samego zdania, to ono samo przez się nie implikuje rasizmu.


Kontekst implikuje - np. przynależność partyjna.

Jakby ktoś napisał: "mam współpracownika geja. Nie przeszkadza mi
@ziumbalapl Głosowałem kiedyś na korwinowskie partie, a nigdy nie byłem homofobem czy rasistą. Co prawda głosowanie nie równa się przynależności, ale i tak in dubio po reo.

Bo dochodzimy inaczej do absurdów, że ktoś kto mówi, że nie przeszkadza czy nie skreśla po kolorze skory, dostaje łatkę rasisty. Nie widzisz w tym nonsensu?

Poza tym skoro przyjąłem rolę swoistego adovocatus diaboli, to zauważę, że kontekst partyjny działa raczej na jego korzyść w
Głosowałem kiedyś na korwinowskie partie, a nigdy nie byłem homofobem czy rasistą.


@Halbr: Ale co to ma do rzeczy? Po prostu dałeś się nabrać. My mówimy o kimś pracującym dla Konfederacji.

Bo dochodzimy inaczej do absurdów, że ktoś kto mówi, że nie przeszkadza czy nie skreśla po kolorze skory, dostaje łatkę rasisty. Nie widzisz w tym nonsensu?


Nie, bo to mówi człowiek będący częścią dziwnej części polityki.

Skoro zakładasz, że
Nie, bo to mówi człowiek będący częścią dziwnej części polityki.


@ziumbalapl To jest to, co Wy na mirko nazywacie fikołkiem.

Na mój konkretny argument, że absurdalne jest nazywanie rasistą kogoś, kto napisał, że kolor skóry nie skreśla człowieka. Wrzuciłeś starego tłita Bosaka. Wybacz, ale to nie jest kontrargument.

Oczywiście lepiej nie znaczy dobrze, bo Konfederacja jaka jest każdy wie - patrz na przykład wybryk Korwin-Mikkego


@ziumbalapl Na mój kolejny argument. Również konkretny
Na mój konkretny argument, że absurdalne jest nazywanie rasistą kogoś, kto napisał, że kolor skóry nie skreśla człowieka


@Halbr: Nie, napisał, że nie skreśla jednej osoby z uwagi na kolor skóry, bo ma "właściwe" poglądy xD
@Halbr:

Ale on nie napisał, że daje szansę pomimo kolory skóry.

Napisał, że nie skreśla go za kolor skóry.

Przecież to dwa rózne znaczeniowo komunikaty.


Dokładnie to napisał - "nie skreślać kogoś za coś" oznacza dać mu szansę pomimo tego faktu.

Np. "nie skreślam tego samochodu za bycie francuzem" oznacza, że dasz mu szansę pomimo złej opinii o samochodach francuskich.

Czyli Grabarczyk daję szansę nowemu ministrowi UK pomimo jego koloru skóry,