Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 423
#!$%@?ć brykiet!
Serio. Nic mnie tak nie wkurza jak brykiet. Chce sobie zjeść karczek że smażona z grilla cebulką z musztardą grillowa. Czyli rozpalić, upiec i zjeść. Taka możliwość daje dobry ziomek węgiel drzewny, łatwo się rozpala jak nastolatka w rui. Tymczasem brykiet wybredny jak p0lka księżniczka. Na mnie ch00ju musisz zapracować. To nie będzie tak że rozpalasz daje ciepło, pieczesz pyszna karkoweczke i fajrant. Co to to nie! Mnie musisz rozpalać 2h 37 przed startem imprezy bym raczyła lekko się rozgrzać. Zatem nie planujesz jedzenia grilla dla karczku czy kiełbasy. O nie kochany! Planujesz #!$%@? bankiet. Rozpal wcześniej grilla dmuchając w te zimne czarne k00rwiska niepalne zwane brykietem. Rozstaw stół ogrodowy, daj obrusik, koreczki, kanapeczki, salateczki. W połowie szykowania już przeszła Ci ochota na karczusia... Po godzinach szykowania, 213.7 zł wydanych na przystawki, sosy, czipsy, wermuta i koziego druta. W końcu brykiet się rozpalił, wrzucasz rzeczy na ruszt i w sumie jesteś zmęczony, biedny i najedzony. Na cóż Ci to było ? Ze spontanicznego karczka z grilla z pieczoną cebulką zrobiła się epopeja. Brykiet na grilla to musztardą po obiedzie.

#!$%@?ć brykiet tylko węgiel drzewny.
  • 64
@niebadzogrem: przecież to właśnie węgiel drzewny jest beznadziejny, bo spala się prawie tak szybko jak drewno xD I to właśnie gorącym żarem, a nie jednolitym... Weź ten brykiet porządnie rozpal, a nie zabieraj się do niego jak do dziewiczej nastolatki.

Brykiet rozpalasz i cieszysz się jednolitym żarem przez kilkadziesiąt minut, nie musisz nic dosypywać, nie musisz sprawdzać czy za zimno, nie musisz maglować wysokością rusztu jak ustawisz raz, a dobrze.
@niebadzogrem właśnie Brykiet jest zajebisty, bo łatwiej na nim kontrolować mięso. Co do rozpalenia to izi. Ja zawsze rozpalam na drewnie, bo tak jest sprawnie i od razu mam spory żar, a jak mi się nie chce to Palnik idzie w ruch (ʘʘ)
@niebadzogrem: ja tylko brykiet, nienawidzę zwykłego węgla. Układasz komin, do środka wrzucasz kostkę podpałki i za pół godziny masz rozpalone.
W razie pilnej potrzeby rozpalenia mam pod grillem schowaną elektryczną pompkę do materacy, a przy grillu gniazdko. 5 minut i spala się cały brykiet ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@niebadzogrem dlatego ja wypracowałem sobie taki sposób że na brykiet kładę kilka szczepów drobny drewna, najczęściej bukowego (tym palę w kominku). Drewno się wypala w 3-4min od tego ciepla brykiet już też. Dodatkowo buk ma świetny aromat dymu, jego się też używa do wędzenia.