Wpis z mikrobloga

Dzisiaj pierwszy raz idę na siłownię. Trochę poczytałem o zasadach i zwyczajach tam panujących i mam kilka pytań bo dalej nie do końca rozumiem wszystko.

- Jak wchodzę na siłownię to laskom na recepcji się mówi cześć czy dzień dobry?
- Po wejściu do szatni też się mówi cześć? Podać też ludziom z mojej okolicy rękę i się przedstawić?
- Czy muszę przebierać też buty czy mogę cwiczyć w tych których przyszedłem jeśli nie są mokre?
- Jak podchodzę do jakiegoś miejsca, np tam gdzie są sztangi to też mam powiedzieć cześć i się przedstawić?
- Rozumiem że po każdym skorzystaniu ze sprzętu muszę go umyć. Są tam jakieś środki czystości czy powinienem mieć swoje szmatki, gąbki, itp?
- Jak to wygląda z prysznicem po siłowni? Są jakieś osobne kabiny gdzie można się rozebrać i się umyć. Podobno kiedyś były jakieś wspólne a nie wyobrażam sobie brać prysznica z jakimś obcym nagim facetem! Jak nie wezmę prysznica to ludzie będą się na mnie krzywo patrzeć?
- Jak wybierać urządzenia do ćwiczeń? Co robić najpierw?
- Czy mogę do kogoś podejść i popatrzeć jak ćwiczy żeby się nauczyć?

#silownia #mikrokoksy #zdrowie #warszawa
  • 8
@Viado:

- Tak laskom w recepcji możesz powiedzieć tak i tak nie obrażą się
- Nie musisz nic mówić wchodząc do szatni, ale część też jest spoko
- Nie na siłowni robisz swoje nie musisz się nikomu przedstawiać i nikt tego nie oczekuje
- Zależnie od siłowni - jedne chcą aby mieć ręcznik do cwiczeń i go czyścić inne mają #!$%@? na to, jakieś papierowe ręczniki sąna siłowni
- Zazwyczaj są
Jak wchodzę na siłownię to laskom na recepcji się mówi cześć czy dzień dobry?


@Viado: Mówisz dzień dobry i wręczasz bukiet kwiatów.

Po wejściu do szatni też się mówi cześć? Podać też ludziom z mojej okolicy rękę i się przedstawić?


@Viado: Tym z kolei wręczasz po paczce białka. > Czy muszę przebierać też buty czy mogę cwiczyć w tych których przyszedłem jeśli nie są mokre?

@Viado: Musisz zmienić obuwie.
@Viado:

jak wchodzę na siłownię to laskom na recepcji się mówi cześć czy dzień dobry


Jak mozna miec takie rozkminy xD
Jak widzisz młode laski w Twoim wieku to powiedz cześć, to oczywiste. Ale jak powiesz dzien dobry to też nic sie nie stanie xD