Wpis z mikrobloga

Mówią, że w Polsce jest matriarchat, a mimo to właśnie od kobiet oczekuje się zmiany nazwiska na nazwisko męża.

Jeśli kobieta zostanie przy swoim, zostanie zwyzywana, albo będzie traktowana jak "problematyczna feminazistka" , zostanie jej zarzucone, że nie chce należeć do rodziny męża (gdzie mąż nie przyjmując nazwiska żony nie będzie o to podejrzewany).

To ja się pytam, gdzie ten matriarchat, gdzie od kobiet oczekuje się pierdół, a od mężczyzn nie, gdzie mężczyźni mają problem z tym, że od nich oczekuje się CZEGOKOLWIEK po czym wmawia się, że od kobiet nie oczekuje się niczego....

... Bo skąd mogą wiedzieć, że od kobiet się czegoś oczekuje, skoro są mężczyznami? Sami czegoś oczekują od kobiet ale udają głupich, że wcale tak nie jest xD

Niech każdy odpowie przed sobą - czy zgodziłby się przyjąć nazwisko żony? Bo pisać bzdury, że "kobiety mają prawo przyjąć nazwisko męża" to każdy może, gorzej z respektowaniem tego prawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#slub #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #zwiazki #przemyslenia
  • 89
  • Odpowiedz
@Maslacki:

Zanim odpowiem, jedna rzecz.

Jak to jest, że gdy incelstwo twierdzi, że kobiety poza ciałem nic nie mają do zaoferowania mężczyznom, jakoś brak pytań w stylu "a co oferują mężczyźni kobietom" oraz brak stwierdzeń, co kobiety mężczyznom dają, poza
  • Odpowiedz
@AlienFromWenus ale ty #!$%@? 3 po 3 XD w życiu nie słyszałem że ktoś kazał żonie zmieniać nazwisko, a znam dziesiątki kobiet które mimo to przyjęły je po mężu, czasem mniej czasem bardziej zadowolone, ale nikt ich do tego nie zmuszał XD To nie faceci wywierają presję w tym temacie tylko właśnie baby które mają dużo więcej obiekcji w zrywaniu z tradycjami i normami społecznymi niż mężczyźni, biorąc pod uwagę chociażby
  • Odpowiedz
@Maslacki:

Dużo by wymieniać co kobiety dają mężczyznom

Dbają o jego rozwój osobisty i zawodowy, zajmują się przyziemnymi sprawami by on mógł się rozwijać. Wspiera jego hobby nawet finansowo, wspiera w chorobie, wozi po lekarzach, nie pije na imprezie żeby on się mógł napić, gdy zrobi gorsze naleśniki to bierze je dla siebie by swojemu mężczyźnie dać te ładniejsze (i tak robi że
  • Odpowiedz
@bizonsky:

Zalinkowalam wyżej posty na wykopie, gdzie niebiescy zesrali się w komentarzach, jak to różowe są poebane że nie chcą brać nazwiska po mężu. To są pojedyncze przypadki, ale w internecie jest masa tych pojedynczych dowodów na to, że niebiescy mają ból doopy gdy różowa nie chce ich nazwiska.
  • Odpowiedz
@Maslacki:
Ps pytasz mnie co różowe mają niebieskim do zaoferowania, ale oczywiście zero udowodnienia, że niebiescy mają coś do zaoferowania różowym.

Ciekawe skąd ta stronniczość, mitomania, że niebiescy dają więcej niż różowe?
  • Odpowiedz
@AlienFromWenus: ogólnie wykop to bardzo biased grupa społeczna, ich komentarze niespecjalnie reprezentują normalne społeczeństwo. Mój znajomy wziął imię od żony, bo mu się bardziej podobało i nikt z tym problemu nie miał. Z kolei prawicowa koleżanka bardzo konserwatywna wzięła sobie dwuczłonowe i też z tego powodu nikt nie narzekał. Jeżeli Ci zależy na zachowaniu nazwiska, to znajdź partnera któremu to odpowiada, bo sama ta kwestia prawdopodobnie już zdradzi resztę problemów
  • Odpowiedz
Jeżeli Ci zależy na zachowaniu nazwiska, to znajdź partnera któremu to odpowiada,


@Kapusciocha:

W tym rzecz że znacznie częściej przeszkadza to facetom, a szukać kogoś pod kątem by to nie przeszkadzało nie znaczy że będzie dobrze pod innymi względami xd
  • Odpowiedz