Wpis z mikrobloga

Mówią, że w Polsce jest matriarchat, a mimo to właśnie od kobiet oczekuje się zmiany nazwiska na nazwisko męża.

Jeśli kobieta zostanie przy swoim, zostanie zwyzywana, albo będzie traktowana jak "problematyczna feminazistka" , zostanie jej zarzucone, że nie chce należeć do rodziny męża (gdzie mąż nie przyjmując nazwiska żony nie będzie o to podejrzewany).

To ja się pytam, gdzie ten matriarchat, gdzie od kobiet oczekuje się pierdół, a od mężczyzn nie, gdzie mężczyźni mają problem z tym, że od nich oczekuje się CZEGOKOLWIEK po czym wmawia się, że od kobiet nie oczekuje się niczego....

... Bo skąd mogą wiedzieć, że od kobiet się czegoś oczekuje, skoro są mężczyznami? Sami czegoś oczekują od kobiet ale udają głupich, że wcale tak nie jest xD

Niech każdy odpowie przed sobą - czy zgodziłby się przyjąć nazwisko żony? Bo pisać bzdury, że "kobiety mają prawo przyjąć nazwisko męża" to każdy może, gorzej z respektowaniem tego prawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#slub #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #zwiazki #przemyslenia
  • 89
@snickersfgh: buahaha xD Kobiety oferują facetom więcej niż faceci kobietom, tylko faceci tego nie doceniają.

Facet, który oczekuje, że żona przyjmie jego nazwisko pod groźbą nie zawarcia małżeństwa, to toksyczny, zakompleksiony narcyz.

Normalny facet ma tę kwestię w doopie.

A skoro jest to "urojony problem z doopy" to skąd taki ból doopy u komentujących tu niebieskich? ( )

@apee: @smutny_login: @dan3k: @bizonsky:
Nigdy, nigdzie nie słyszałem o takiej sytuacji.


@Mirkosoft:

A spotkałaś się z czymś takim w prawdziwym życiu czy tylko tak sobie wyobrażasz, że się dzieje?


@alyaoo:

Tutaj:

https://www.wykop.pl/wpis/52461685/moja-narzeczona-wymyslila-sobie-ze-nie-chce-mojego/

https://www.wykop.pl/wpis/52234677/beke-mam-z-rozowych-ktore-nie-chca-zmieniac-nazwis/

https://www.wykop.pl/wpis/33402309/anonimowemirkowyznania-brac-nazwisko-meza-czy-nie-/

W komentarzach można poczytać ból doopy niebieskich ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AlienFromWenus: sama masz ból dupy, a dodatkowo nie potrafisz rozmawiać, bo dyskusja dorosłych ludzi nie polega na tym, ze na argumenty odpowiadasz „hehe a ty znów o tym samym”.
Nikt nie musi brać nazwiska drugiej osoby, nie zyjemy w średniowieczu na podlaskiej wsi. Nie ma takiego prawa, za to jest mnóstwo paragrafów wprost dyskryminujących mężczyzn.
@AlienFromWenus: Ale ja mam to w dupie czy będzie moje nazwisko czy kobiety, czemu mnie odznaczasz w tym poście -.- mi chodziło o to ze kto przyjmuje nazwisko to #!$%@?….. względem tego jakie przywileje maja kobiety. Po prostu podejmujesz temat typu — zjeść ciasto czy nie zjeść.
@snickersfgh:

Co ty piertolisz xDD
Tak jakby przyjęcie przeze mnie nazwiska faceta miało większe szanse na ochronę przed rozwodem xD

Widać doopka was piecze, samce alfa, że kobiety nie chcą już być waszymi własnościami, poprzez zmianę nazwiska. Jakby to nie był problem to sami byście zmieniali na nazwisko żony, ale wy macie z tym problem, a jak różowa też ma z tym problem to hurr durr sojaki feminazichy pantofle karyny cucki
@xxxkowal:

Chłopie, jeśli argumentem przeciw ma być tekst o przywilejach kobiet w kwestii opieki nad dziećmi po rozwodzie i alimentach, a ja nie będę mieć dzieci, to ten przywilej jest mi nie potrzebny, a więc argument jest o kant doopy, a więc niczego nie zmienia, więc mam pełne prawo skupiać się na innych problemach, które mogą mnie dotyczyć.
@AlienFromWenus: Gdzie ja coś napisałem o jakichś opiekach nad dziećmi po rozwodzie XD. Uważam, że prawie w każdym aspekcie dziedziny życia kobieta ma lepiej i zwyczajnie problem przejęcia nazwiska jest zwyczajnie gówno tematem :D (juz chyba 3 raz pisze to)
@AlienFromWenus: Ale weź mi nie wysyłaj fejków z wykopu i komentarzy 15-letnich stulejarzy, tylko powiedz uczciwie, czy spotkałaś się w czymś takim w PRAWDZIWYM życiu, wykop to nie jest prawdziwe życie xD Albo nie odpowiadaj, bo domyślam się jak jest.
@xxxkowal:

Dla mnie to nie jest gówno temat ale też nie jest to wielki problem, nie wiem dlaczego zmuszona jestem to tłumaczyć, od początku widać że chodzi tu jedynie o hipokryzję samców i ich ból doopy o nieistotną kwestię jaką jest nazwisko żony po ślubie, jeśli jest to tak nieistotny temat, że nie widzicie sensu tego poruszać na wykopie, to dla samców też byłby nieistotny, kto czyje po ślubie nazwisko weźmie