Wpis z mikrobloga

Mówią, że w Polsce jest matriarchat, a mimo to właśnie od kobiet oczekuje się zmiany nazwiska na nazwisko męża.

Jeśli kobieta zostanie przy swoim, zostanie zwyzywana, albo będzie traktowana jak "problematyczna feminazistka" , zostanie jej zarzucone, że nie chce należeć do rodziny męża (gdzie mąż nie przyjmując nazwiska żony nie będzie o to podejrzewany).

To ja się pytam, gdzie ten matriarchat, gdzie od kobiet oczekuje się pierdół, a od mężczyzn nie, gdzie mężczyźni mają problem z tym, że od nich oczekuje się CZEGOKOLWIEK po czym wmawia się, że od kobiet nie oczekuje się niczego....

... Bo skąd mogą wiedzieć, że od kobiet się czegoś oczekuje, skoro są mężczyznami? Sami czegoś oczekują od kobiet ale udają głupich, że wcale tak nie jest xD

Niech każdy odpowie przed sobą - czy zgodziłby się przyjąć nazwisko żony? Bo pisać bzdury, że "kobiety mają prawo przyjąć nazwisko męża" to każdy może, gorzej z respektowaniem tego prawa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#slub #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #zwiazki #przemyslenia
  • 89
Jeśli kobieta zostanie przy swoim, zostanie zwyzywana, albo będzie traktowana jak "problematyczna feminazistka" , zostanie jej zarzucone, że nie chce należeć do rodziny męża


@AlienFromWenus: Nigdy, nigdzie nie słyszałem o takiej sytuacji.

gdzie od kobiet oczekuje się pierdół, a od mężczyzn nie,


@AlienFromWenus: Chcesz powiedzieć że społeczeństwo nie ma oczekiwań wobec mężczyzn?

... Bo skąd mogą wiedzieć, że od kobiet się czegoś oczekuje, skoro są mężczyznami? Sami czegoś oczekują od
Pewnie, że bym wziął nazwisko żony i mogę się "zajmować domem" tylko w zmian za to proszę mnie utrzymywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Maslacki:

Chwila, według ciebie przyjęcie nazwiska partnera z automatu sprawia, że ta osoba spada z wymagań i staje się utrzymankiem? XD
@groch-o-sciane:
No widzę właśnie że toczą pianę, dlatego nie dziwi mnie reakcja poprzez wyśmianie. Żadnych sensownych argumentów tylko hurr durr, my mamy większe problemy, głupotami się nie przejmujemy, inne kobiety też mają to gdzieś

(Czytaj "zawsze tak było jest i będzie, jesteś toksyczna że chcesz zmienić naturalny porządek rzeczy, inne kobiety się ślepo temu poddają, bierz z nich przykład zamiast myśleć samodzielnie) ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AlienFromWenus wielka rzecz zmiana nazwiska.

A dlaczego kobiety nie są wcielane siła do wojska.
A dlaczego kobiety pracują której niż mężczyźni pomimo tego że żyją dłużej, jak to wyjaśnisz?
A dlaczego to mężczyzna kupuje pierścionek zaręczynowy a kobieta nic facetowi nie daje?

Mógłbym takich pytań zadac jeszcze dużo.

A zwyzywana będziesz za głupotę, a nie za nie zmienienie nazwiska