Wpis z mikrobloga

Hmm ciekawe co by się stało jakbym okroił na grubo swoje CV (zostawił np tylko ostatnią firmę - jeden rok, a wcześniej że się niby przebranżowiłem - no tak żeby było, że niby dopiero zaczynam, ale żeby mnie zaprosili na rozmowę) a potem poszedł dla jaj na rozmowę kwalifikacyjną na juniora i #!$%@?ł rekruterów tak fest, a potem negocjował stawkę maksymalnie w górę, poza granice przyzwoitości ( ͡º ͜ʖ͡º)

#programista15k #zarzutkadoskonalejjakosci #pytaniezdupy
  • 40
@AgresywnyKaloryfer: zdecydowanie masz rację ( ͡° ͜ʖ ͡°) ciekaw tylko jestem czy byłbym w stanie doprowadzić do takiej sytuacji żeby np manager zespołu zaczął się #!$%@?ć z HRami bo byłby oczarowany moimi juniorskimi umiejętnościami xD generalnie trzeba by trafić taką kwotę żeby już HR z tym miał problem, a tech lead nie - nie żeby walnąć z dupy wartość

no i nie w każdej firmie wyjdzie taka
@powaznyczlowiek: powiem ci co by się stało. Dostałbyś najlepszą stawkę juniorską w firmie. Tyle. W podświadomości ludzi zawsze będzie tkwiło, że masz rok doświadczenia i przesłoni im to racjonalne myślenie. Będą rozmawiać potem o tobie i powiedzą: "ale #!$%@?ł, ja tyle nie znam co on", na co kumpel powie: "no tak, ale jednak doświadczenia brak, to zawsze potem wychodzi, dobrze mu poszło, ale to tylko interview, a ile on faktycznie może
@powaznyczlowiek: porządny HR pewnie by Cię prześwietliło chociażby w google po nazwisku (jakieś dostępne publicznie projekty, LinkedIn może) i szybciutko by wyszło co i jak.

Ale zawsze możesz poukrywać profile i zobaczyć czy warto.