Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 61
@Mariusz_Max_Zielonko:
@postrachNocnegoSzczura:
wyznam wam prawdę: powinni mi odebrać magistra. bo magister był po licencjacie. a licencjat jest oszukany, ponieważ w bibliografii użyłem jako źródła artykułu z neta. a ten artykuł napisałem sam. ale ponieważ jakoś źle mi to wyglądało, więc wstawiłem jako autora zamiast siebie nazwisko kolegi, z którym najwięcej chlałem w akademiku.
@ol_Io: nie jesteśmy w top 350 na świecie, bo w tych rankingach istotne są prace badawcze, erasmus+, ilość obcokrajowców na uczelni etc. Takze jest sporo parametrów poza naukowych, które składają się na ocenę. Dochodzi tez kwestia publikacji w języku angielskim, a u nas dużo artykułów nadal tworzy się w ojczystym języku. Zwykle tylko po to by nabić pozycje do doktoratu
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jaaaaaaaaaaaaaaajoxxx śmiechy śmiechami jak się broniłem to jeden z przepytujących mnie chciał żebym wytłumaczył i rozwinął temat który w pracy mojej wydawał mu się niejasny i to było w połowie gdzieś

@postrachNocnegoSzczura: Większość recenzentów, poza promotorem czyta jedynie spis treści na podstawie którego zadaje pytania.
Czasem też spojrzą w bibliografię aby ocenić ilość i jakość publikacji znając większość ich autorów.

Wartość naukowa prac lic/inz/mgr jest zazwyczaj znikoma a często nawet odtwórcza