Wpis z mikrobloga

Panowie. Zawsze staram się sobie wmówić, że te wasze zarobki, o których tu piszecie to w połowie przypadków mitomania pryszczatych nastolatków, którzy jeszcze pykają w gierki, ale z poswiadomosci wyziera straszna prawda:

Z nieubłaganiem przeczuwam, że prawda jest taka, że niestety zarabiacie tyle ile piszecie, a ja jestem w czarnej dupie i najgorsze jest to, że zanim ja wynegocjuje kolejnego tysiaka to wy już nabijecie kolejne 9 na liczniku.

Mam z tego powodu doła i depresję. Do tego mnie doprowadziliscie ;(

Ostatnio dostałem takiego ataku śmiechu z tego powodu, ale to był taki atak, wynikający z przesilenia i szoku mózgu, który kapnął się w jak czarnej dupie jestem.

#zarobki #pracait #pracbaza #programowanie #korposwiat #pieniadze #praca #przegryw
  • 25
@Ynfluencer: na matmie nie zarobisz grosza? Co ty #!$%@?, ktos kto ogarnia matme doklada do tego programowanie (c++/f#/scala) idzie na quanta i zarabia siano ktorego programista nigdy nie zobaczy

Gorsza opcja to po prostu isc na ML engineera. Matematyk nauczy sie programowania w trymiga, programista bez backgroundu matematycznego wyzszej matematyki juz nie bardzo. Matma to akurat najwiekszy wygryw jesli nie jestes #!$%@? bojaca sie wlasnego cienia
@Ynfluencer: sa tez takie ktorych nauczysz sie "naturalnie" jezeli np masz starego co cie gna do roboty, a zarabiasz podobnie albo i lepiej niz programista. Kolega robi wykonczenia i dostal zlecenie w wawie ktorego mu sie "nie chcialo robic z roznych przyczyn", rzucil cene zaporowa chyba 80-85k i dostaje tel zeby wlazic i robic. Materialy musi kupic sam, ma pracownika, to po kupnie materialow+zaplaceniu mu + transporcie jakims niech odejmie sie