Wpis z mikrobloga

@pavl_: Ale masło orzechowe nie ma z tym nic wspólnego.
Garam masala to mieszanka przypraw - kumin, kardamon, goździki, ziarna kolendry, itp.
Te przyprawy są lekko prażone aż uwolnią swoje aromaty, a następnie mielone na jednolity proszek.
To jest serce i dusza tej potrawy.
Do pewnego stopnia mogłeś oszukać smak tym curry w proszku, ale to zupełnie co innego.
@pavl_: Wrzucę Ci przepis na garam masala z mojego przepisu na butter chicken. Teoretycznie możesz kupić gotowe garam masala, ale nie warto, bo ma znacznie słabszy aromat:

- opakowanie kminu rzymskiego (kuminu) (15g)
- opakowanie kardamonu mielonego (10g), lub 7-8 nasion w całości
- 2 łyżki nasion kolendry
- 10 ziarenek pieprzu
- 20 goździków
- łyżeczkę gałki muszkatołowej
- pół łyżeczki cynamonu
- 8 listków laurowych

Wszystko wrzucamy na patelnię
paramyksowiroza - @pavl_: Wrzucę Ci przepis na garam masala z mojego przepisu na butt...

źródło: comment_1666536671pXgb5Nh9ZUBjOOqneobOPN.jpg

Pobierz
@pavl_: Przy okazji wprowadzisz do domu prawdziwie indyjską atmosferę, bo aromat tych przypraw jest niesamowicie silny i bardzo przyjemny.
Tylko musisz uważać i mieszać te przyprawy, abyś nie spalił kardamonu, bo będzie gorzkie.
Jak zauważysz, że wszystko lekko dymi, od razu ściągasz z ognia i przesypujesz całość do do moździerza, albo młynka.
Powodzenia :)

BTW, niesamowicie mi się podoba Twoje zdjęcie!
@pavl_: Dziwne trochę bo podstawy sosu to masło i garam masala. Ja dopracowuje swój przepis na butter chicken co jakiś czas. Garam masala polecam zrobić samemu a jak kupić to nie mielony tylko mielić na bieżąco. Do mięsa daje jeszcze śpi z cytryny. Cebulkę, czosnek, imbir i przyprawy to na maśle nie na oliwie, do sosu daje też garść orzechów nerkowca a na końcu wykanczam śmietanka i masłem plus trochę miodu.