Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 45
Podrzucam mój autorski i banalnie prosty przepis na tiramisù bez mąki i cukru. Pewnie w internecie jest takich mnóstwo (nie wiem, nie sprawdzałam), ale do tego doszłam sama i postanawiam się z Wami nim podzielić, gdyż ciasto jest po prostu obłędne (szczególnie smakuje, jeśli ktoś się odchudza, tak, jak ja xD).

I sorry za zdjęcie, ale nigdy nie byłam dobra w krojenie ciast.

Ciasto:
4 duże jajka
4 czubate łyżki mąki migdałowej
3 czubate łyżki erytrytolu*
1 łyżeczka proszku do pieczenia lub sody (ja daję pół na pół)

Krem
2 budynie śmietankowe (bez cukru ofc)
1,5 szklanki mleka 2%
3 czubate łyżki erytrytolu*
1 duży jogurt grecki

Trochę mocnej kawy (u mnie bezkofeinowa)
Kakałko

*erytrytolu można dodać o łyżkę więcej, jak ktoś lubi bardzo słodkie ciasta

Białka ubić na sztywną pianę (taką, że można kroić), potem dodać żółtka, słodziwo, mąkę i proszek do pieczenia. Ja piekę w formie do tarty, więc daje 180 stopni góra dół na jakieś 15 minut.

Zagotować budynie z erytrytolem i pozostawić do ostygnięcia. Jak już budyń będzie zimny zmiksować go z jogurtem, aż powstanie gładka, puszysta i pyszniusia masa.

Biszkopt nasączyć kawą, polać kremem, posypać kakałkiem i do lodówki, żeby się "zsiadło".

Smacznego!

#gotujzwykopem #pieczzwykopem #jedzzwykopem #odchudzanie #dieta #jedzenie i może nawet #keto
myjourneytojahh - Podrzucam mój autorski i banalnie prosty przepis na tiramisù bez mą...

źródło: comment_1666422297cDh9YcUduaZfkXWd68aiO6.jpg

Pobierz
  • 31
  • Odpowiedz
@myjourneytojahh: jajka nie zmierzysz ale mąkę można zważyć no i jest różnica czy dasz 800ml mleka (2x400 szklanka) czy dasz 400ml mleka (2x200ml szklanka) a jak do tego dodasz jogurt 400 zamiast 330 to masz różnicy prawie pół litra na jednym przepisie. Nie piernicz, że to nic nie znaczy.
  • Odpowiedz
@myjourneytojahh: Polecam patrzeć w skład produktów. Wiele ciekawych rzeczy można się dowiedzieć. Na przykład alaretka bez cukru to po prostu żelatyna ze sztucznym aromatem i barwnikiem.
  • Odpowiedz
@lovedrop: ( ͡° ͜ʖ ͡°) forma jest 4x lepsza niż z tamtego okresu, praca i studia trochę mi zmniejszyły chęci do takich wypieków :D ale micha jest trzymana cały czas, dzięki, że pamiętasz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@elemenTH: przecież nie powiedziałam, że nie znaczy. Raz na jakiś czas bawię się pieczeniem i jakoś już mniej więcej wiem, czego się spodziewać po danej ilości produktu i już, dlatego nie przeliczam tego na gramy. Jedni odliczają co do grama, inni sypią na oko i to też jest okej.

@krzat: wiem, ale jakoś wolę pracować z gotową galaretką, niż z żelatyną. Nie umiem wyjaśnić dlaczego. Po prostu. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@elemenTH skoro używasz wagi to wpisz sobie w google ile to jest szklanka i Twoje problemy magicznie znikną. Większość ludzi nie ma wagi, a ma standardową szklankę. Nie pozdrawiam.
  • Odpowiedz