Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 45
Podrzucam mój autorski i banalnie prosty przepis na tiramisù bez mąki i cukru. Pewnie w internecie jest takich mnóstwo (nie wiem, nie sprawdzałam), ale do tego doszłam sama i postanawiam się z Wami nim podzielić, gdyż ciasto jest po prostu obłędne (szczególnie smakuje, jeśli ktoś się odchudza, tak, jak ja xD).

I sorry za zdjęcie, ale nigdy nie byłam dobra w krojenie ciast.

Ciasto:
4 duże jajka
4 czubate łyżki mąki migdałowej
3 czubate łyżki erytrytolu*
1 łyżeczka proszku do pieczenia lub sody (ja daję pół na pół)

Krem
2 budynie śmietankowe (bez cukru ofc)
1,5 szklanki mleka 2%
3 czubate łyżki erytrytolu*
1 duży jogurt grecki

Trochę mocnej kawy (u mnie bezkofeinowa)
Kakałko

*erytrytolu można dodać o łyżkę więcej, jak ktoś lubi bardzo słodkie ciasta

Białka ubić na sztywną pianę (taką, że można kroić), potem dodać żółtka, słodziwo, mąkę i proszek do pieczenia. Ja piekę w formie do tarty, więc daje 180 stopni góra dół na jakieś 15 minut.

Zagotować budynie z erytrytolem i pozostawić do ostygnięcia. Jak już budyń będzie zimny zmiksować go z jogurtem, aż powstanie gładka, puszysta i pyszniusia masa.

Biszkopt nasączyć kawą, polać kremem, posypać kakałkiem i do lodówki, żeby się "zsiadło".

Smacznego!

#gotujzwykopem #pieczzwykopem #jedzzwykopem #odchudzanie #dieta #jedzenie i może nawet #keto
myjourneytojahh - Podrzucam mój autorski i banalnie prosty przepis na tiramisù bez mą...

źródło: comment_1666422297cDh9YcUduaZfkXWd68aiO6.jpg

Pobierz
  • 31
Wszystkie składniki mam oprócz:
- budyniu, no to dam mascarpone
- mąki migdałowej, ale mam kokosową
- biszkoptów, za to będą herbatniki pokruszone i zmieszane z rozpuszczonym masłem orzechowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do masy kremowej może też dodam masło orzechowe, bo lubię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie wiem co wyjdzie, ale będzie dobre i chyba też pochwalę się na Wykopiku
@elemenTH: doookłaaaadnieeee, wszystkie przepisy, które nie są w gramach, doprowadzają mnie do szału, czyli bardzo często, bo mnóstwo inspiracji biorę z youtubów amerykańskich, gdzie dla nich waga kuchenna to jakieś specjalistyczne narzędzie z kosmosu, a nawet jak już podadzą wagę,to będą to UNCJE. Ale zazwyczaj kubki i łyżki (np. dodaj 12 łyżek masła i 4 szklanki mąki, nosz #!$%@?)
@elemenTH: ale moim zdaniem to jest też po prostu niewygodne i brudzi dodatkowe naczynia. Zamiast odmierzać bezpośrednio do miski, to musisz najpierw do naczynia pośredniego, a potem do miski. Jak w tych amerykańskich filmikach widzę, jak odmierzają np. miód czy mascarpone do kubeczków, a potem spędzają minute na wyskrobywaniu tego do miski docelowej, to mnie #!$%@? strzela xD
taki mój trigger nietypowy
@myjourneytojahh: No niestety 2 budynie to 80g mąki ziemniaczanej. Chyba lepiej by to było zrobić na bazie jajek i żelatyny. Ew. są bardziej egzotyczne zagęszczacze typu guma ksantanowa, chia albo błonnik w proszku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ode45: moja ma średnicę 26 cm (denko)

@olanka: daj znać, co wyszło :)

@Janusz123: racja

@lovedrop: podrzuć przepis na szarlotkę, pls

@aleks0814: nie wiem

@elemenTH: @BarkaMleczna: rozumiem pov, ale to tylko przepis na ciasto, nie lekarstwo. Z ciekawości zapytam, jak w takim razie odmierzacie jajka?

@krzat: 80g, na pewno? Jakoś wolę używać galaretek bez cukru niż żelatyny, ale wtedy dodaję skyr i wychodzi takie