Wpis z mikrobloga

@luxkms78: Raczej nikt zajmujący się goleniem zarostu nie poleci regularnego golenia się brzytwą w domowych warunkach, bo w obecnych warunkach jest to narzędzie pracy zawodowców.


@krne: Ja lubię choć nie zawsze mam czas - no i kupujesz raz: brzytwę i pas + ew. kamień wodny i jest to praktycznie wieczne. Tylko mydło dokupujesz bo pianka się nie nadaje.

Może niektórym nie pasować, że nowe żyletki bardzo mocno kaleczą i będą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@krne: @luxkms78: mam strasznie twardy zarost i w zasadzie wszystkim goli mi się źle (jednorazówki, drozsze wielorazowki, foliowe, trojglowicowe) i zastanawiam się nad żyletką.. boję się tylko że będę chodzi bez nosa czy uszu xD
@luxkms78: Kupiłem niedawno ONE BLADA. Miałem dość moczenia twarzy, smarowania kremem, golenia się maszynkami jednorazowymi/żyletkami a potem wycierania twarzy parę minut by i tak został kawałek kremu na twarzy xD

Teraz idę się odlać i sobie myślę w sumie to bym się ogolił bierzesz na sucho maszynkę brrr i po 30 sekundach buźka w miarę ogolona :)

Tylko jest też duży minus te maszynki są strasznie drogie! 30zł za końcówkę za
@Szkodzik: Piszą że 4 miesiące.. Ja mam tępą po 2 ale gole się codziennie/co 2 dni bo zajmuje chwilę. No i golę suchą buźkę więc włos też twardszy. Dodatkowo jedną maszynką golę też jaja i pachy xD
Moja jest już tępa i czasem szarpnia za włos ale zamierzam ją skończyć albo siebie bo jest tak droga xD
Przez to że tyle kosztuje nie wiem czy z oneblade nie poszukam jakiejś tańszej
niebadzogrem - @Szkodzik: Piszą że 4 miesiące.. Ja mam tępą po 2 ale gole się codzien...

źródło: comment_16663548971i38Idgm6TGrVrhWhc8Fb3.jpg

Pobierz
@luxkms78: Szczerze polecam do golenia na 0 zwykłe żyletkowe maszynki. Z zalet to napewno nie produkuje się tyle plastikowych śmieci i ma się fajny solidny estetyczny produkt (lubię rytualizowac sobie takie czynności) a żyletki są prawie za darmo więc co x dzień można brać nowa (słyszałem że są tacy co to ostrzą) i zawsze mieć idealna ostrość. No i po wszystkim można zbudować radio foxhole do podsłuchu ruskich( ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@luxkms78: moje ostatnie odkrycie, to golenie się golarką, a później zwykła maszynką ścinanie niedobitków. Pyk pyk pyk iak w reklamie i po sprawie. Twarz idealnie ogolona i żadnych podrażnień
Ja nie wiem jaki Wy zarost macie, żeby się golić elektryczną golarką XD Mnie albo nie chce ogolić, albo zaczyna wręcz rwać mi włosy do krwi, a testowałem chyba ze 3 golarki.

Wymienne pojedyńcze żyletki i krem krul, chociaż przymierzam się do zakupu brzytwy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@luxkms78: No niby ładnie, ale co to właściwie udowadnia? Chyba tylko, że te po lewej wypadałoby jeszcze po goleniu stępić żeby potem nie wrastały pod skórę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@krne:

Teraz testuję i golę się jedną żyletką już kilka miesięcy, a ta nadal potrafi zaciąć.

Tępą łatwiej się zaciąć, bo zaczynasz przyciskać maszynkę. Żyletka ma się luźno ślizgać po twarzy.

Może niektórym nie pasować, że nowe żyletki bardzo mocno kaleczą i będą kaleczyć nawet bez względu na wprawę.

Czyli jeśli ktoś goli się codziennie to ma wiecznie pozacinaną szyję? Nie skłania Cię to ku refleksjom na temat techniki i narzędzi?