Wpis z mikrobloga

Dawno nie gościłem na tagu i nie wniosę nic merytorycznego.
Chciałem spytać czy został już znaleziony Święty Graal #dieta w postaci żółtegoge sera średnio/niskotłuszczowego do dostanai w popularnych dyskontach? Przeobiłem już:
- ser piórko, który się nie topi i nie smakuje
- jakiś ser z #aldi z polecenia #kasahara, który śmierdzi tak, że sąsiedzi chcieli mnie eksmitować.
Jest jakaś nowość?
#mikrokoksy #silownia
  • 20
@pokey: Piórko się bez problemu topi? Dorzucam go często do gyrosa na patelni i robi się z niego taka „zawiesina” po minucie. Zwykły ser topi się znacznie szybciej to fakt.

A jak ma smakować skoro nie ma fatu. Tłuszcz to nośnik smaku. Choć sam jestem ciekawy czy są jakieś sery z powiedzmy średnia zawartością fatu.
@AVOIDME: ten harceński z aldi był nawet znośny w smaku a fatu miał koło ~2%, tylko ten zapach...
Hit z ryk jest takim złotym środkiem (13% Fatu), ale nie chce mi się za bardzo jeżdzić po Auchanach tego świata i go specjalnie szukać.
@pokey: jeszcze jest ser królewski light z Sierpca, ale on ma 19g tłuszczu przy 31g białka. No i niestety, ale za tę topliwość sera odpowiada głównie tłuszcz, więc ciężko znaleźć typowy żółty ser bez tłuszczu, który się dobrze będzie roztapiać. Ten harceński z aldi technicznie nie jest żółtym serem, bo powstaje z twarogu i poddawany jest procesowi dojrzewania. No i fakt, śmierdzi strasznie. Jak wyjmowałem zakupy z auta, to myślałem, że
@Saprofit: Może się źle wyraziłem, ale szukam czegoś "po środku", bo ok 20g T na 100 preduktu to trochę dużo a takie 12/100 byłoby dużo prosstsze do wprowadzenia do jadłospisu.
@Paciolibre: Nadmiar? W utrzymaniu estetycznej sylwetki, ale to jak z każdym makroskładnikiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie nie jestem w stanie odpowiedzieć Ci na to pytanie.
Osobiście lepiej reaguje na wysokie węgle i niskie tłuszczea że żółty ser bardzo lubię..
Co do pierwszej części chyba kwestia bilansu, wiem że tluszcz ma więcej kcal niz ww, b ale ww chyba najmniej sycą, do tego Białko przy trawieniu spala się plus minus w 1/4?
  • 3
@Paciolibre: Tak, oczywiscie bilans ma główne znaczenie. W moim przypadku działa „broscience” o nie mieszkaniu głównych paliw. Upraszczając, przy tej samej podaży kalorii gdy T i WW sa na podobnym poziomie, to leci w oponę na brzuchu. gdy glownym paliwem sa WW a tłuszcz nisko to buduje jakościowa mase.
@pokey: ale generalnie jak nie boisz się tłuszczy to nie ma lepszego sera niż red milka cheddar - tylko 26g tłuszczu i 26g białka na 100g, więc OSTROŻNIE ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)|

No i cena też zaporowa bo chyba z 10zł za 250g