Wpis z mikrobloga

@jmuhha: jakbym miał siedziec sam na HO non stop, to pewnie by mnie w końcu to zmęczyło. Natomiast pracujemy tak od ponad 2 lat z różową i na przerwach spotykamy się w kuchni na kawkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Najpiękniejsze w HO jest to, że nie trzeba znosić pajacowania innych ludzi, nie trzeba nic udawać i dużo wcześniej wstawać.

Ostatnio nawet sam z siebie pojechałem do biura
@jmuhha: Ja wróciłem do pracy z biura jak tylko się dało, wykańczało mnie to psychicznie. Nie mam takiej samodyscypliny żeby rano przed pracą się ogarnąć, tylko tak siedziałem cały dzień w szlafroku, od rana do wieczora przy tym samym biurku, tylko inny komputer. Rutyna śniadanie/łazienka/wyjście dobrze mi robi, jak są ludzie w pracy to jest z kim pogadać, no i jestem dużo bardziej produktywny niż w domu.
@sikalafou: @jmuhha: @JMorrison: w ikei też jest biurko elektryczne, któe zbiera nawet dobre recenzje i w miarę porządny fotel https://www.ikea.com/pl/pl/p/jaervfjaellet-krzeslo-biurowe-z-podlokietnikami-grann-bialy-40521852/
#bojowkaikea
Ja jestem młodym singlem ale do głowy mi by nie przyszło szukać kogoś w robo. Już lepiej w ramach zainteresowań czyli w moim przypadku rowerowe rajdy albo w piwnicy. Więc ja tylko HO. Prędzej się zwolnię z pracy niż wrócę do kołchozu, no chyba, że raz w tygodniu
@janusz-lece: Nie jestem w stanie sobie wyobrazić jaki kołchoz jest w tej firmie skoro takie tematy jak darmowe jedzienie po 20 muszą być gdzieś skodyfikowane. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
co to jest za model pieca jeśli mogę spytać?


@IPKISS: zwykły piec marketowy. Po klawiaturze i skrzynkach widać, że to niemcy, więc jak sprawdzisz pierwszy lepszy budowlany, to wyskoczy Ci zatrzęsienie tych pieców.
https://www.obi.de/search/kaminofen/

Chociaż ja bym strzelał w ten
https://www.obi.de/kuechenoefen/hark-dauerbrand-kaminofen-opera-b-creme-mit-automatik-7-kw-eek-a-/p/9185570
GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni - > co to jest za model pieca jeśli mogę spytać?
...

źródło: comment_16662489178cvwOE2jVwiFgXQiJWE3Oy.jpg

Pobierz
@jmuhha: Lubię HO, ale raz na jakiś czas wolę wybrać się do biura, umówić się z resztą zespolu, spotkać, face to face i normalnie pogadać, a nie tylko ich widzieć z perspektywy kamerki internetowej.

Home Office jest tak samo ważny dla mnie jak elastyczny czas pracy. Chcę odebrać dziecko ze żłobka w trakcie pracy - no problem. Muszę pilnie skoczyc coś kupic - no problem, mam wizytę u lekarza i nie
Czy ktokolwiek myślał o powrocie do biura z ho?


@jmuhha: nie wyobrażam sobie pracy non stop z domu, jeżdżę do biura choćby pogadać ze współpracownikami minimum raz na tydzień, do tego ścigam każdego z mojego zespołu kto mieszka w promieniu 1h drogi do biura na monthly, najpierw były z tym problemy, teraz wszyscy chętnie przyjeżdżają bo widzą że daje to dużo lepsze efekty niż spotkania online
jaki krol zycia. opisal dobrze przygotowane miejsce do pracy w domu.

2 monitory na uchwycie, regulowane biurko i dobry fotel( ja siedze na Steelcase Think) to podstawa. Przeciez na takim stanowisku pracy jak na focie to po paru latach bedzie potrzebny fizjoterapeuta na stale.


@borjaki: jeden komentarz od dorosłego, świadomego człowieka, pośród chmary ciemnoty bez pojęcia, która nigdy nie pracował i jara się pozowanymi zdjęciami laptopów w ogrodzie na huśtawce, przy
@jmuhha: Też wolę HO. Ważne, żeby pracownik miał wybór. Najlepsza forma dla mnie to HO 5 dni w tyg, ale z możliwościa pracy z biura.
Pracodawca wymagający pracy hybrydowej, zwłaszcza na #!$%@?, wprowadza niepotrzebne ograniczenia. Każdy temat da się omówić przez Zoom, czy to indywidualnie czy grupowo. Naprawdę, nie widzę żadnego powodu ani aspektu gdzie biuro wygrywa z domem. Żadnego.
@sikalafou: ja sie zawsze zastanawiam jak mozna oszczedzac na sobie, na takich rzeczach jak dobry materac do spania, ergonomiczne miejsce do pracy, czy na jedzeniu dobrej jakosci. Przeciez po latach organizm sie odplaci i trzeba bedzie wydac duzo wiecej kasy na doprowadzenie sie do porzadku niz jakby na biezaco inwestowac w siebie. Nie bez przyczyny widac mamy w naszym jezyku powiedzenie "Madry Polak po szkodzie"