Wpis z mikrobloga

Kojarzy ktoś taki program? ew reddita na którym mógłbym szukać info o istnieniu takiej aplikacji.

Program, który pozwala stworzyć "szkic" dnia (a bardziej szkic dniów na dany dzień tygodnia jak Poniedziałek, Wtorek, itd z możliwością modyfikacji planów na dany dzień, np weźmy na to mam wizytę u lekarza i wprowadzam ją do kalendarza na dany dzień [dzien.miesiac.rok + ramy czasowe] i aplikacja pyta się co robimy z zaplnowanymi wydarzeniami i wtedy mam opcję, że np moge wyciac co tam bylo wpisane ale tez mam opcje przesuwania straty czasu na inne zdarzenia, zmiany kolejnosci i potem wyciecia czasu itp. Czyli istnieje narzędzie integracji i rozwiązywania konfliktów z tego szkicu i kalendarza [oba rzeczy wewnętrzne w

Ale to powiedzmy, że można uzyskać bardzo łatwo, najważniejsze aby ten plan był interaktywny, np 5 min przed zakończeniem danego taska (to powinno być do określenia przez użytkownika) powinno mnie pytać [na telefonie] czy wszystko idzie zgodnie z planem i w jakiś prosty sposób powinienem to np potwierdzić (tutaj akcja defaultowa w przypadku braku potwierdzenia też powinna byc wybrana). A jeśli by nie szło to w szybki i łatwy sposób powinienem móc zaadaptować obecny plan do końca dnia/do momentu kiedy chcę. Wiadomo, powinny być akcje jak sen łamany z dnia na dzień, które są wyłączone z takiego systemu integracji i np powinny być opcje, że sprawdzenie wywiązywania się z zadań z danej grupy następuje np dopiero o 7 godzinie albo 8 godzinie, kiedy jem śniadanie i mogę np sobie jedną reką sprawdzić czy wszystko gra.

Dodatkowe ważne cechy:
- fajnie jakby można było budować piramidke [jak przy dziedziczeniu klas] typów zdarzeń i nadawać im jakieś etykiety oraz kolorki, np rozrywka a pod nia czytanie ksiazek, granie w gry, itp. Co powinno
- musi być po angielsku, teoretycznie może być po polsku ale jeśli będzie takie dobre narzędzie to wątpie, że nie będzie po angielsku
- powinna działać na telefonie i komputerze. Wychodzę z założenia, że normalne użytkowanie powinno być oparte o telefon ale sama aplikacji
- może być płatny, nawet na subskrybcję, bo raczej jak będzie integracja między urządzeniami to normalne aby za to płacić

W ostateczności będę musiał zaprojektować i zaprogramować coś takiego samemu, ale nie mam doświadczenia z pisaniem programów tego typu (teraz pracuje w niepopularnej technologii, której tutaj nie użyję. Na studiach miałem doświadczenia z różnymi rzeczami ale większość liznąłem, aplikacyjnie niby robiłem trochę w Kotlin, Javie [tylko konsolowe], webówka [projekty grupowe i praca inż ale bez zagłębiania się w coś jak dużo JS/TS]. Więc na razie bardzo bym tego nie chciał, bo wychodzi na to, że musiałbym.

#android #pytanie #informatyka #aplikacje #zarzadzanie
NewBlueSky - Kojarzy ktoś taki program? ew reddita na którym mógłbym szukać info o is...

źródło: comment_1666229454EMujb8rYjvkQFcPmvfUh7c.jpg

Pobierz
  • 62
@NewBlueSky: czy ty właśnie opisałeś Kalendarz? Kalendarz Google? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Atreyu: @DeJk_SEBa: no wlasnie nie. Kalendarz google nie ma szkiców tzn można wprowadzić powtarzalne wydarzenie ale to powinno być oddzielone, powinny byc min 3 zakladki:
- szkice w których są tylko dane dnie tygodnia [ew powinno pozwalać na projektowanie sesji typu co N dni, niekoniecznie 7 dni]
- zwykly kalendarz w ktorym mozna
@NewBlueSky: to kalendarz google, ale jak szukasz czegos bardziej zaawansowanego to clickup (darmowy), asana i monday


@rvnow: no wlasnie nie, szukam czegoś co ma w sobie kalendarz ale tez inne narzedzia, szczegolnie narzedzia do po prostu kontroli czy wykonujesz plan dnia z planem (albo czy po prostu wszystko idzie z planem) i aktualizacji go w ciagu sekund-minut.
@NewBlueSky: no to w Google masz możliwość posiadania kilku kalendarzy, które możesz nałożyć na siebie w zbiorowym widoku, wtedy np. mógłbyś stworzyć trzeci, który byłby uporządkowany względem pierwotnych dwóch.


@patrolez: no ale to manulana praca, to już prędzej bym to zrobił w Excelu lub txt i poszukał jak łatwo mogę takie pliki otwierać w kotlin, a później napisał jakiś ręczny kod z odpalaniem alarmów w androidzie. W najgorszym wypadku bym
@Atreyu: @DeJk_SEBa: na prosty język można powiedzieć, że chodzi o kalendarz, w którym np. stawiasz się w perspektywie kilku "siebie", np. gdy masz żonę w pierwszej ciąży, kochankę z waszym dzieckiem 2-letnim i prowadzisz firmę, a także zajmujesz się np. amatorsko kulturystyką.

Każda perspektywa ma swoją idealną agendę oraz obietnice/zobowiązania, czasami wyjdzie coś nagle/pilnie i nieprzewidzianie, ale doba ma 24h i trzeba to jakoś pogodzić :P
@patrolez: no właśnie nie, bo wtedy by wystarczył kalendarz google i kilka kalendarzy, które by się nakładały i bym widział wszystkie i manualnie wybierał co robie.

Tutaj chodzi o to aby bylo kilka kalendarzy ale ostatecznie abym ja widział 1, chodzi o czyste rozwiązanie funkcjonalne, które integruje te kalendarze i pomaga mi w utrzymaniu dnia zgodnie z planem.
i manualnie wybierał co robie.


@NewBlueSky: no i właśnie chodzi o to, że byś nie dał rady z 5 agendami, które się nakładają, aby tak sobie wybierać, tylko potrzebujesz przysiąść, rozwikłać konflikty (odrzuć, skróć, przesuń/przenieś, przerzuć godziny z jednego dnia do wydarzenia kolejnego dnia, markuj jako możliwe do zrealizowania wielowątkowo, rozdystrybuuj godziny przedłużając dwa kolejne wydarzenia z cyklicznych w następnych 2 tygodniach), aby stworzyć docelowy kalendarz.

Przynajmniej tak zrozumiałem twoją potrzebę.
@patrolez: no to moze tak xD po prostu twój opis mi sie bardziej kojarzy z tymi multi kalendarzami z google i potem je recznie mozna synchronizowac ale wlasnie to nie jest dobre, bo o ile do takiego kalendarzu po prostu kazdy wprowadza wazne rzeczy to normalnie z zalozenia w tej aplikacji wszystko powinno miec taka sama waznosc, a jesli cos ma nadpisac cos innego to wtedy jest wprowadzane w zakladce indywidualnego
@NewBlueSky: Ty opisujesz jednocześnie klasyczny kalendarz i listę TODO :)
Zobacz sobie "TODO" od microsoft. Czegoś takiego jak automatyczne przekładanie zadań nie osiągniesz kalendarzem moim zdaniem żadnym - to raczej softy do rzeczy do zrobienia.

W MS TODO masz cykliczność, powiadomienia, przekładanie, grupowanie zadań, bardzo latwo tworzyć nowe i zamykać. Dostęp przez natywne apki (android, windows, ios...) i przeglądarkę.

Chyba że chodzi Ci o trackowanie precyzyjniej co robisz, to obadaj np.
Kalendarz google nie daje opcji latwego przesuwania wielu taskow na raz. Jezeli masz wpisane codziennie po kilka rzeczy i wypadnie Ci jeden dzień, to nie da się wszystkiego przesunąć na raz o ten dzień, trzeba wszytsko po kolei. Nie da siego więc używać jeżeli masz zapełniony na miesiąc, czy dwa do przodu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@voliereen: co? Boje sie ze zaden mnie nie zadowoli, typowe zdanie vanity ktorym moge wyrazić niepewność wobec sytuscji podania kilku nazw. Ogolnie jak sa pytania na reddicie "film podobny do tego" "gra jak X" to jesli na gorze (too wedlug upvote) sa komentarze ktore wymieniaja kilka rzeczy to od razu mozna byc podejrzliwym