Wpis z mikrobloga

Kojarzy ktoś taki program? ew reddita na którym mógłbym szukać info o istnieniu takiej aplikacji.

Program, który pozwala stworzyć "szkic" dnia (a bardziej szkic dniów na dany dzień tygodnia jak Poniedziałek, Wtorek, itd z możliwością modyfikacji planów na dany dzień, np weźmy na to mam wizytę u lekarza i wprowadzam ją do kalendarza na dany dzień [dzien.miesiac.rok + ramy czasowe] i aplikacja pyta się co robimy z zaplnowanymi wydarzeniami i wtedy mam opcję, że np moge wyciac co tam bylo wpisane ale tez mam opcje przesuwania straty czasu na inne zdarzenia, zmiany kolejnosci i potem wyciecia czasu itp. Czyli istnieje narzędzie integracji i rozwiązywania konfliktów z tego szkicu i kalendarza [oba rzeczy wewnętrzne w

Ale to powiedzmy, że można uzyskać bardzo łatwo, najważniejsze aby ten plan był interaktywny, np 5 min przed zakończeniem danego taska (to powinno być do określenia przez użytkownika) powinno mnie pytać [na telefonie] czy wszystko idzie zgodnie z planem i w jakiś prosty sposób powinienem to np potwierdzić (tutaj akcja defaultowa w przypadku braku potwierdzenia też powinna byc wybrana). A jeśli by nie szło to w szybki i łatwy sposób powinienem móc zaadaptować obecny plan do końca dnia/do momentu kiedy chcę. Wiadomo, powinny być akcje jak sen łamany z dnia na dzień, które są wyłączone z takiego systemu integracji i np powinny być opcje, że sprawdzenie wywiązywania się z zadań z danej grupy następuje np dopiero o 7 godzinie albo 8 godzinie, kiedy jem śniadanie i mogę np sobie jedną reką sprawdzić czy wszystko gra.

Dodatkowe ważne cechy:
- fajnie jakby można było budować piramidke [jak przy dziedziczeniu klas] typów zdarzeń i nadawać im jakieś etykiety oraz kolorki, np rozrywka a pod nia czytanie ksiazek, granie w gry, itp. Co powinno
- musi być po angielsku, teoretycznie może być po polsku ale jeśli będzie takie dobre narzędzie to wątpie, że nie będzie po angielsku
- powinna działać na telefonie i komputerze. Wychodzę z założenia, że normalne użytkowanie powinno być oparte o telefon ale sama aplikacji
- może być płatny, nawet na subskrybcję, bo raczej jak będzie integracja między urządzeniami to normalne aby za to płacić

W ostateczności będę musiał zaprojektować i zaprogramować coś takiego samemu, ale nie mam doświadczenia z pisaniem programów tego typu (teraz pracuje w niepopularnej technologii, której tutaj nie użyję. Na studiach miałem doświadczenia z różnymi rzeczami ale większość liznąłem, aplikacyjnie niby robiłem trochę w Kotlin, Javie [tylko konsolowe], webówka [projekty grupowe i praca inż ale bez zagłębiania się w coś jak dużo JS/TS]. Więc na razie bardzo bym tego nie chciał, bo wychodzi na to, że musiałbym.

#android #pytanie #informatyka #aplikacje #zarzadzanie
NewBlueSky - Kojarzy ktoś taki program? ew reddita na którym mógłbym szukać info o is...

źródło: comment_1666229454EMujb8rYjvkQFcPmvfUh7c.jpg

Pobierz
  • 62
@Hloow: nic, bo te apki sa nieprzyjemne w uzytkowaniu (albo wgl nie sa tym, nie do konca daja sie uzywac tak jakbym chcial) i mialem wrazenie, ze z uzyciem kalendarza google bym to lepiej zrobil, ale to tez bylo dla mnie strata czasu i kopaniem sie z koniem.