Wpis z mikrobloga

Stwierdziłem, że pojadę dziś do pracy autobusem, żeby auta nie katować na Kościuszki/Św.Marcin.
I może co prawda w drodze do pracy 169 spóźnił się 15 min., ale za to powrotny nie przyjechał wcale.
To miasto to żart.

#poznan #gownomiasto
  • 37
  • Odpowiedz
@Citizen_Kane: Dojeżdżam codziennie do pracy, jak pierwszy nie przyjedzie, który mnie dowozi na styk - pozostałe dwa nie przyjeżdżają wcale xDD i jest tak tylko dlatego, ze sie rok szkolny zaczal, w wakacje to byla loteria ktory z rzeczonych trzech przyjedzie XDDD
  • Odpowiedz
ale to nie jest poprawna forma. Ulica św. Marcin. Imieniny ulicy Święty Marcin, nie Świętego Marcina


@raper_z_arabii: @inyourface: @Citizen_Kane: przecież to nazwa ulicy jest w takim razie nieprawidłowa. To tak jakby w innych miastach zamiast nie wiem, "ul. Wrocławska" była "ul. Wrocław". Jeśli powstały od nazwy miejscowości to powinny być kolejno ul. Świętomarcińska i ul. Świętowojciechowska, w normalnych miastach właśnie tak się nazywają ulice po byłych wsiach, np. tam
  • Odpowiedz
@Citizen_Kane Ehh, amator ( ͡º ͜ʖ͡º)

U mnie w DE w mojej aglomeracji (400k około) potrafi przyjeżdżać co 3 autobus, bo mają braki kadrowe xD Za bilet miesięczny pobierają natomiast bez mrugnięcia okiem. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Citizen_Kane: chciałem się śmiać że to pewnie o jakieś zadupie chodzi a tu moje miasto takie piękne. Ogólnie ha tfu na tą komunikację miejską ona nigdy nie działa jak potrzeba, wszędzie trzeba autem się pchać żeby coś ogarnąc a paliwo takie drogie -_-
  • Odpowiedz
@Citizen_Kane: znam twój ból, wcześniej do pracy dojeżdżałem 18 minut na Jeżyce. Przez to, że remontowana jest trasa małe garbary oraz Polanka, moja podróż to około 50 minut….(°°
  • Odpowiedz
@BennyLava: Normalna rzecz w średniowiecznej zachodniej Europie. Saint Germain - miejscowość pod Paryżem (we Francji jest w ogóle od cholery Saint ktośtam), Sankt Galen - miasto w Szwajcarii, Sankt Pauli - dzielnica Hamburga itp. itd. A nazwa nie pochodzi od kiedyś tam istniejącej dawnej wsi, tylko po prostu ulica tą wieś fizycznie stanowiła i była nią długo zanim włączona została do rozszerzającego się miasta. Na takiej zasadzie ulice typu Zaułek, czy
  • Odpowiedz
bo biurokrata powojenny postanowił coś tam wg nudnej polszczyzny literackiej pomanipulować i zglajchszaltować bo w całym kraju ma być tak samo itp.


@niecodziennyszczon: no ja się tu kategorycznie nie zgodzę, bo wg mnie reformy językowe są bardzo potrzebnym wynalazkiem. Inaczej język kończy jak angielski, gdzie w zasadzie zasady wymowy można sobie wsadzić głęboko, bo co drugie słowo to wyjątek. Jest to właśnie skutek tego, że język na żadnym etapie nie był
  • Odpowiedz