Wpis z mikrobloga

"Zakazanie najmu krótkoterminowego ograniczy turystykę" - lol XD Po pierwsze to jest rak dla ludzi, którzy mają w bloku takie mieszkania. Po drugie airbnb od dawna nie jest już tak konkurencyjny cenowo do hoteli. Po trzecie turyści powinni siedzieć w hotelach, a jak janusz chce się bawić w hotelarza to niech sobie wybuduje hotel z innymi januszami. 99% społeczeństwa na takim zakazie skorzysta, dziękuję za uwagę.

#nieruchomosci #wynajemkrotkoterminowytorak
  • 124
  • Odpowiedz
@Thunderbolt:

Dać uprawnienia policji na wyważenie drzwi jeżeli nie otwierają.
A kosztami wyważenia drzwi, akcji policji, wstawienie nowych drzwi, straty wynikające z niedostępności lokalu na czas napraw, itd. obarczyć najemcę.

Jak za taką imprezkę zapłaci dodatkowo 15k i więcej + mandat za robienie burd(łamanie regulaminu wspólnoty, itd) to raz dwa
  • Odpowiedz
@serniczek_z_rodzynkami: No ok, załóżmy że dostaliby takie uprawnienia. Ale takich sytuacji jak wyżej możesz mieć kilka-kilkadziesiąt w roku - u mnie imprezy były średnio po 2 w tygodniu. To że odsiejesz jednego pasożyta nie znaczy że nie pojawi się drugi a to już jest utrudnianie życia innym mieszkańcom dookoła, coś jak z właśnie taką spalarnią śmieci na działce obok czy innym warsztatem który emituje np. hałas. Dlatego jest coś takiego
  • Odpowiedz
rakiem nie jest najem krótkoterminowy tylko brak regulacji tegoż. Nic państwu do tego jak gospodaruje swoim majątkiem do czasu aż nie koliduje to z innymi (jak np. przytoczone imprezy). Osobiście wybieram airbnb zamiast hoteli w czasie większości wyjazdów służbowych, ceny w całej europie potrafią być o 1/3 niższe niż w porównywalnych hotelach.


@krzych0: a potem ceny czynszów rosną o 1/3 i mieszkańcy są wypychani na przedmieścia, co dezorganizuje całą tkankę
  • Odpowiedz
@Thunderbolt: no i będą dostawali.

Z czasem będzie to marginalne - bo raz rozejdzie się to medialnie, a dwa wynajmujący będzie informował o tym w ogłoszeniu(1-2 zdania).

Taka patola zmieni swoje miejsce imprezek - albo pójdą do klubów, albo najmą lokal do tego przeznaczony, ale pójdą na domki letniskowe nad morze gdzie jest to normą.
I o ile nie będzie to wadziło pobliskim mieszkającym to będą mogli sobie nawet i drzeć ryja prosto do uszu z
  • Odpowiedz
@krzych0: a potem ceny czynszów rosną o 1/3 i mieszkańcy są wypychani na przedmieścia, co dezorganizuje całą tkankę miejską. W największych miastach południa jeszcze dołożono na to wycieczkowce z których wypełzało po kilka tysięcy ludzi. Taki był obraz turystycznego boomu w Europie.


@HansLanda88: dlatego jak powiedziałem sam najem krótkoterminowy nie jest problemem, problemem jest brak uregulowania go jako rynku. Nikt mi nie zabroni wynajmować swojej własnej nieruchomości komu
  • Odpowiedz
@mickpl: Nie chodzi o to że airBnB jest tańsze od hoteli (bo często jest droższe), tylko że jest wygodniejsze, bo masz do dyspozycji przestronne mieszkanie z kuchnią, a nie jakąś klitkę.
Przy czym dla mnie jest wygodniejsze tylko przy dłuższym pobycie, bo jak śpię jedną noc to mi się nie chce bawić w umawianie na odbiór kluczy itd. tylko idę tam, gdzie jest recepcja 24h.
  • Odpowiedz
@KupujacKarmeDlaKotaNieMajacKota: Jeśli uważa, że mu to prawo odbieram może zadzwonić po policję. Natomiast w wielu przypadkach jest bezradna. Ludzie uważają, że blok to biblioteka, otóż nie, w blokach żyją ludzie. Ludzie wydają dźwięki. Mam prawo żyć o 3 w nocy jak i o 13 w dzień i wydawać dźwięki. Sąsiad ma takie samo prawo hałasowania jak ja, i czy z niego korzysta, czy nie, to jego sprawa.
  • Odpowiedz
@mickpl: Problem istnieje ale może w 10% miejsc na wynajem (pato lokale w centrum w szczególności te wynajmowane na różne kawalerskie panieńskie itp) a ty chcesz od razu zakazać wszystkiego. To tak jak zakazać jeżdżenia samochodami bo są wypadki.

Jest mnóstwo mieszkań na airbnb które nikomu nigdzie nie wadzą i sąsiedzi nawet nie wiedzą że są wynajmowane. Kilka przykładów z mojego podwórka:
- Znajoma jeździ z chorą osobą do szpitala
  • Odpowiedz
Piekny pomysł, #!$%@?ć coś działającego i fajnego


@serniczek_z_rodzynkami: nic nie uwalą, tylko wprowadzą licencje, żeby też coś z tego mieć.

Branża proponuje licencje 

Właściciele mieszkań pod wynajem chcą dbać o dobre imię branży. - Jesteśmy otwarci i przygotowani na dialog. Od dawna postulujemy, by wprowadzić przepisy, które zlikwidowałyby szarą strefę w najmie krótkoterminowym, która dla nas stanowi nieuczciwą konkurencję. Zależy na tym nie tylko nam i innym obiektom hotelarskim ale również samorządom i fiskusowi - tłumaczy Grzegorz Żurawski, wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Wynajmu Krótkoterminowego
  • Odpowiedz
Mam prawo żyć o 3 w nocy jak i o 13 w dzień i wydawać dźwięki. Sąsiad ma takie samo prawo hałasowania jak ja, i czy z niego korzysta, czy nie, to jego sprawa.


@PAST: xD Nie możesz utrudniać życia innym, przeczytaj sobie początek art 51 KW
"Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój" - nie ma ograniczenia czasowego, nie ma żadnej ciszy nocnej. Jak będziesz darł mordę
  • Odpowiedz
Po pierwsze to jest rak dla ludzi, którzy mają w bloku takie mieszkania

@mickpl:

Co za brednie, kompletne brednie. Moja siostra ma mieszkanie w kamienicy gdzie gośc prowadzi krótki termin. Jest to czlowiek, któremu najbardziej ze wszystkich zależy na czystości, spokoju i wyglądzie kamienicy
Reszta ma to w dupie, jedna para sprowadza znajomych, którzy chleją i czasem ktoś się odleje, inny ma wynajem długoterminowy i są z tym wieczne problemy bo lokatorzy albo balują albo mają wyjącego psa itd
Inni zostawiaja graty na
  • Odpowiedz
Tylko slowhop


@DildoShwaggins: Ta, weź drewniany domek na zadupiu po dziadkach (nawet go nie remontuj, będzie można brać więcej, bo skansen!), postaw starą beczkę z wodą (będzie robiła jako bania), dorzuć śniadanie wiejskie (chleb ze smalcem) i wołaj 1000zł za noc.
  • Odpowiedz
  • 0
@mickpl: Rakiem jest to, że prawo nie reguluje jak zrobić porządek z lokatorami najmu krótkoterminowego, którzy nie potrafią się zachować.


@rskk Prawo nawet nie załatwia kwestii nie płacenia za wynajem. Tzn. załatwia, możesz sobie siedzieć w mieszkaniu, nie płacić a właściciel nawet mediów nie może ci odłączyć. Cudownie.
  • Odpowiedz