Wpis z mikrobloga

@A_R_P: @kasiknocheinmal: Według tej kampanii Polska jest w czołówce jeśli chodzi o molestowanie w Europie, czemu przeczą oficjalne statystyki jak np w eurostacie.

jak nazwiesz klepanie w tyłek przez obcych ludzi?


Nikt nie powiedział, że chodzi o klepanie w tyłek przez obcych ludzi. Molestowanie nie zostało nawet zdefiniowanie, to można interpretować jako uśmiech, lub zwykłe zagadanie.
@reydel: Wydaje się dużo, ale jak kiedyś zeszło na podobny temat to każda z obecnych znajomych narzekała że jak idzie do klubu to zawsze trafi się przynajmniej jeden "przypadkowy ocieracz", a najczęściej kilku. A to nie były jakieś "sex bomby" - zwykłe dziewczyny.

Takie ocieranie się jak nic klasyfikuje jako molestowanie, a większość dziewczyn przynajmniej pare razy gdzieś wyszła (nawet jak już nie wychodza bo nie lubia klimatu / nie mają
@reydel: powiem tak: nawet mi się to zdarzyło, chociaż bardzo długo uważałam, że problem mnie osobiście nie dotyczy i tak jak Ty piszesz, wydawało mi się to nieprawdopodobne. Ale tak, pewnego dnia poczułam obca rękę na pośladkach w autobusie i nawet nie miałam na kogo wyskoczyć z gębą, bo za mną stało kilka osób i nie wiedziałam do kogo. Zresztą sorry, ale trochę strach, że nie skończy się na ręce. Od
via Wykop Mobilny (Android)
  • 71
@A_R_P:

Bardziej chodzi o wydźwięk tego, jakie to kobiety nie są biedne i pokrzywdzone w Polsce. Prawda jest taka, że 99%+ mężczyzn też spotkało się z agresją fizyczną jeżeli zaliczamy nawet popchnięcie z bara przechodząc chodnikiem, a do tego molestowania kobiet zalicza się nawet otarcie w komunikacji miejskiej. Zresztą wielu facetów też takiego molestowania doświadczyło, różnica wynika też z tego, że mniej facetów jest atrakcyjnych dla kobiet, no i w ogóle
@reydel: Dlaczego uważasz to za nierealne? Wyniki badania Ipsos pokrywają się z wynikami badania fundacji STER z 2016 bodajże, wyniki badań PBS na zlecenie RPO na uczelniach (próby rzędu n=4000 studentów/studentek) wykazują, że 71% studentek doświadczyło w życiu molestowania, więc też nie jakiś zupełnie inny ułamek, a studentki młodsze i obracają sie w nieco kulturalniejszym środowisku niż statystyczny obywatel.

Jesli chodzi o definicję molestowania, to np. w badaniach fundacji STER jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@A_R_P:

Tak, tylko filmik czy artykuł pod tytułem "w coraz większej ilości przypadków przemocy w rodzinie ofiarami są meżczyzni" czy "zdecydowana większość ofiar rozbojów w Polsce to mężczyźni" nie przebije się w mainstreamie tak samo jak te dotyczace kobiet. To wiele mówi o naszym społeczeństwie.