Wpis z mikrobloga

20 lat programowania na karku. C, C++, Java

Nowy projekt i zmusili rozszerzenia jednego komponentu napisanego w Pythonie, a jako perfekcjonista najpierw przerobiłem tutoriale i wziąłem się do roboty.

Ooo #!$%@?... Jaki ten Python jest upośledzony... Jedyne co ma więcej ponad inne języki to chyba dodatkowy chromosom.

Ktokolwiek w tym cokolwiek dużego jest w stanie napisać?
No może napisać tak, ale do refactoringu bez pokrycia testami 200% to nawet nie ma się co zabierać bo oczywiście typy nigdzie się nie będą zgadzać i albo ma się dobre testy albo na produkcji wyjdzie, że nie ma akurat tego jednego testu i leci #!$%@? TypeError...

Ostatnio słuchałem HejtParku i prof. Dragan mówił, że fizyki uczy się ludzi w taki sposób, że opowiada się bajki (fizyka relatywistyczna), a potem kolejno odkłamuje (fizyka kwantowa).

Chyba tak samo jest z Pythonem - na początku 'elo fajny to język', ale... no jakie to jest gówno.

PS
Osoby znające tylko Pythona uprzejmie proszę o niezabieranie głosu w dyskusji xD

#programowanie #programista15k #python
  • 163
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@powaznyczlowiek: napisałem żeby nie uzależniać się od IDE. Nie można pisać jak o konieczności "ściągnij sobie IDE X to będzie ci sprawdzać Y" xD pójdziesz kiedyś do pracy gdzie nie można w jetbrainsy i się zesrasz. Nie wolno być niewolnikiem IDE, trzeba wiedzieć co robią magiczne przyciski, a sam edytor tekstu ma być tylko ułatwieniem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zawsze jebię juniorów za używanie gita z graniczych tooli, bo potem przychodzi konflikt przy rebase, naklikają sami nie wiedzą co i "ej weś pomusz"
@ZohanTSW: nie ma takiej pracy, żadna firma tak nie pracuje. Praca z IDE gdy pracujesz z czymkolwiek większym niż jakiś studencki projekt jest właśnie koniecznością i już jestem #!$%@? mocno zniesmaczony że tego nie rozumiesz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@powaznyczlowiek: xD kisnę, a jak PyCharm od jutra będzie tylko i wyłącznie płatny a twoja firma wypnie się i nie będzie za niego płacić to co? Twój wielki projekt idzie do kosza bo się nie da tak fajnie robić pewnych checków w vscode? A może ze swoich będziesz płacić za PyCharma?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@powaznyczlowiek: powtarzam raz jeszcze bo mnie nie rozumiesz, nie można się uzależniać od IDE bo ono ma jakiś check czy nawet ono umie magicznie zbudować projekt. Nie znaczy to że mówię że nie można używać IDE xD
@running: Bycie Javo-wcem w IT to odpowiednik "Ale studiuje w prawo" w realu :)

Jestem Python developerem od 8 lat - jak widzę takie wpisy to wyobrażam sobie konserwatywnego Janusza programowania który to przeżył komputerową komunę języków kompilowanych i jest najmądrzejszy na świecie.

To że się piszę w Pythonie - robie sięz pewnych powodów: biznesowych (prędkość, czytelność), korzystania z pewnych bibliotek do ML/DS czy też DevOpsowania.

Języki programowania to różnorodne narzędzia
@Kryspin013: Czyli mi się nie podoba, więc jest zła xDDD O jakich buguch od 10 lat mówisz, wymień jakieś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tak, #!$%@? maszyna wirtualna javy z okropnie wysokimi wymaganiami nawet jak na małe projekty.


Taka #!$%@? że jvm to największa siła ekosystemu javowego, nigdy kotlin, ani scala, czy groovy nie zyskały popularności, gdyby ta maszyna wirtualna była taka #!$%@?. Zwyczajnie nie rozumiesz jak wydajny
@Kryspin013:

Dużo pracuję z serwerami i javovy soft to zawsze jest największy shit z jakim się spotykam.

Zmieńcie programistów na tych którzy potrafią w niej pisać, jest ich niewielu wbrew pozorom większość tworzy typowy pajet soft.

Szczególnie jeśli chodzi o debguowanie, problemy z wdrożeniem czy gadanie z systemem.

Nie za bardzo rozumiem problemu, normalnie debuguje soft, normalnie gada z systemem, normalnie go wdrażam. Być może problem jw.

Do tego bugi w
Czyli mi się nie podoba, więc jest zła xDDD


@RapIArbuzy: Tak xD

Pomijając kilka dużych projektów, które wymieniłeś to z doświadczenia wiem, że nawet duże projekty biznesowe pisane w javie (jak np SAP) są pisane strasznie niechlujnie a sama java jest #!$%@?ące później do debugowania po stronie serwera.

Reasumując, piszesz w jakiejś paździerzy


@RapIArbuzy: Nie piszę.

Ej mamy 2022 rok, wiesz, że java ma otwarto źródłowe implementacje specyfikacji, nie? Nikt
Zmieńcie programistów na tych którzy potrafią w niej pisać, jest ich niewielu wbrew pozorom większość tworzy typowy pajet soft.


@rekoj: Mam zmienić programistów w SAP-ie i Oracle? xD

Używacie softu okienkowego napisanego w javie?


@rekoj: widziałeś kiedyś jak wygląda instalacja SAPa? Mimo, że to headless software to nawet jego instalacja po stronie serwera wymaga okienek. Klasyka #!$%@? projektów javowwych xD
@Kryspin013:

Mam zmienić programistów w SAP-ie i Oracle? xD

nie za bardzo rozumiem co ma oracle do sapa ale okej. Co do sapa to nigdy nie widziałem go na oczy ponieważ na szczęście nie bawię się w devopsa z softem który nie ja wyprodukowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Klasyka #!$%@? projektów javowwych

no czyli miałem rację wina softu ( ͡ ͜ʖ ͡)
@kobrys13
20 lat programowania i chłop się chwali że pierwszy raz w Pythonie programuje xD. Mamy ci dać jakieś żółte papiery poświadczające twoje opóźnienie?