Wpis z mikrobloga

@jackieboy: @TwujKoshmar: przede wszystkim to gwardzista-hipster mówił wcześniej, że smok jest strzeżony i czekają na nią strażnicy.

Poza tym to wymknięcie się było idiotyczne - tak jakby każdy mógł wejść do garażu podziemnego ze smokami xd

+ kiedy tą zbroję niby założyła

To, że ich nie spaliła to 50:50 akurat, ale kisnę, że #!$%@?ła pewnie z kilkaset randomów, #!$%@?ąc podłogę, ale ich już nie miała serca xddd
@majkkali: Ja przymykam oko na wiele głupich rozwiązań tego serialu, bo ogólnie mi się bardzo podoba, ale akurat to już było za mocne #!$%@? lipy przez scenarzystów imo

Mocna to fakt, ale wyobraź sobie np. że smok Aegona by wbił z drugiej strony, żeby go ochronić, byłby staredown i Rheanys by #!$%@?ła do siebie na kwadrat ( ͡° ͜ʖ ͡°) byłoby logiczniej i mocniej
@potatolot: Dokładnie tak.

Rhaenys nie posiada wiedzy na temat tego co się wydarzy. Nie wie, czy królowa Rhaenyra życzy sobie śmierci swojej rodziny. Działając bez jej wiedzy i zabijając połowę rodu, skazałaby się prawdopodobnie na śmierć z rąk kata.

No i nie zapominajmy o tym, że zabójstwo krewnych to jeden z największych grzechów w tym uniwersum. Robiąc to w tej chwili, gdy wojna jeszcze nie rozgorzała na dobre, splamiłaby swoje imię
@Tywin_Lannister: dla czego miałaby ich #!$%@?? Przecież wojną jest w interesie jej, bo to właśnie to zmusza rejnire do sojuszu z nią. Gdyby zieloni zniknęli, to rejnira mogłaby spokojnie #!$%@? żonę corlysa i zesrac się na propozycje małżeństwa jej wnuków z córkami blond dziwki.

Poza tym to wymknięcie się było idiotyczne - tak jakby każdy mógł wejść do garażu podziemnego ze smokami xd


@Tywin_Lannister: a mi się nawet podobało. Smok
@Tywin_Lannister: Tak smok Aegona jeszcze by wbił i w ogóle wszystkie smoki by wbily i wszystkich spaliły i koniec serialu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeżeli już chcieli zrobić taką scenę jak ze Shreka, to zamiast "o widzę, że jesteście wszyscy zajęci oglądaniem koronacji, to ja sobie zejdę po tych fajnych schodkach" , mogliby po prostu zrobić, że tamten Eryk czy jak on miał zamiast prowadzić ją do
To że była tam zbroja to nic dziwnego, jednak takiej zbroi raczej nie założy się w pojedynkę, potrzebna jest do tego pomoc


@luki839: też na to zwróciłem uwagę ale to już za dużo wymagać od współczesnych twórców i widzów. W czasach bez gumy, zamków błyskawicznych i rzepów założenie pancerza to pieprzenie się z wiązaniem jakichś rzemyków, to trwa nawet jak dasz radę samemu
@Tywin_Lannister: @khaes: po co pilnować jamę ze smokami skoro jedynymi którzy je ujeżdżają są siwi? Co do zasady ona była jedyną dragoniarą ze stolicy, która teoretycznie mogła być przeciwko zielonym, więc przecież wystarczy pilnować żeby siedziała w komnacie zamiast siedzieć ze smokami.
Pamiętam, że w poprzednich odcinkach też dzieciaki się tam zakradały i nikt ich nie sprawdzał. Bo i po co.
@Tywin_Lannister: Mnie w tej scenie podobało się to, że przedstawiono podejście kasty szlacheckiej do plebsu. Wpadła ze smokiem, zabijając tłum ludzi, czego nie skwitowała nawet wzruszeniem ramion. No ale zabicie członków wysokiego rodu to co innego, ich życie ma znaczenie i na to się nie zdobyła.

Może i jacyś strażnicy strzegli smoków, ale chyba raczej przeciw osobom postronnym albo żeby smoki nie uciekały, a nie Targaryenem który przyszedł po swojego smoka.