Wpis z mikrobloga

@Sin-: teraz jest to mylące, bo tak samo przed 1990 istniał PRL, a ZSRR jest kontynuowane przez FR. Ale można to łatwo naprawić. Otóż, żaden z sąsiadów przed 1990 rokiem nie jest w tych samych granicach co obecnie, a Polska swoich granic nie zmieniła
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sin-: Ta mapa uzmysławia mi, że trzeba być umysłowo chorym, żeby mieszkając na południu polski jeździć nad Bałtyk zamiast do Chorwacji

@cweliat: Oczywista prawda. Do Gdańska mam 6-7h jazdy z Rzeszowa, do Chorwacji np. na wyspę Krk to już ponad 10 godzin, i mimo to wolę właśnie tam jechać.
@Bover: Tego nie wiem. Powstały 2 niezależne państwa. NRD zostało za to "wchłonięte" do RFN, czy jak to się dzisiaj nazywa.
Z ZSRR było inaczej - ich własna konstytucja o ile wiem zawsze dawała poszczególnym Republikom prawo do odłączenia się, co kiedyś było tylko papierowym zapisem - aż do lat 90; gdy część skorzystała - a część została. A był to zbyt wielki twór z różnymi prawami/zobowiązaniami - by nagle miała
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@bzdecior:

skoro nie ma NRD, bo jest RFN, to idąc tym tropem nie ma też PRL, bo jest RP.


To akurat słay przykład, bo o ile RP to dokładnie ten sam kraj co PRL (który po drodze zmienił ustrój, nazwę i konstytucję), to NRD realnie i prawnie zostało zlikwidowane i anektowane przez RFN (które są dzisiejszymi Niemcami).
@bzdecior: otóż nie, NRD nie istnieje bo takie państwo zostało rozwiązane i wchłonięte przez RFN, ZSRR nie istnieje bo powstały w jego miejsce nowe państwa, Czechosłowacja nie istnieje bo rozpadła się na dwa kraje. Polska jako taka istniała i istnieje nadal, a jedynie zmieniła ustrój i nazwę. Mówiąc kolokwialnie rebranding. Ale to te same państwo.
@Mr--A-Veed: @thvrinvs:

Tak, tak, panowie, macie rację, wycofuję się, palnąłem głupotę. Zły przykład, powinienem był od razu wspomnieć o Rosji.

@rzuf22: Tak, to chyba najtrafniejsze określenie. Choooociaż... ostatnia kosmetyczna korekta granic Polski miała miejsce w 2005 :D

@Sin-:
Ogólnie takie czepianie się to zwykła sztuka dla sztuki, wiadomo o co chodzi w oryginalnym poście. A kto to przyszedł, pan maruda ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bzdecior - @Mr--A-Veed: @thvrinvs: 

Tak, tak, panowie, macie rację, wycofuję się, ...

źródło: comment_1665840888IW8DcMfc1ytdeU96B65f2u.jpg

Pobierz