Wpis z mikrobloga

Widzę trochę osób porobiło wpisy więc i ja zobaczę jak tam moja pasywna inwestycja na przyszłość chyba jest dob..
O boze o #!$%@?..

Wynik zgodny z tym jak leci nasza giełda, a fundusze zarządzające tymi aktywami pakują je w giełdę właśnie. Moim zdaniem jak komuś się pod dupą nie pali, to wypłacenie tego w tym momencie będzie skutkowało złotym orderem wykopowego inwestora z platynowymi laurami.

Ja tą "inwestycję" traktuję jako środki na bardzo czarną godzinę. Więc mi zwisa ta strata, giełda w końcu odbije (prawda?) Więc im więcej jednostek dokupi TFI tym lepszy zwrot w przyszłości.

Swoją drogą bawi mnie nieznajomość i ignorancja ekonomiczna Polaków, w pracy część osób zapisana do programu jawnie mówi że im to ukradli xD, oni nawet nie wiedzą co to jest za program i jak działa. Pani redaktur my widzim minusa i oni zabrali. Jest to pewne ryzyko gdyż część osób chce już wypłacać te środki. Jak rusza janusze hurtem to wigus znowu dostanie po #!$%@? xD.

#ppk #oszczedzanie #finanse #emerytura
picasssss1 - Widzę trochę osób porobiło wpisy więc i ja zobaczę jak tam moja pasywna ...

źródło: comment_1665808675kvtYzKf8IF3G0KQC5Y8EYM.jpg

Pobierz
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@picasssss1: spadać może nie ale może i latami stać na tym poziomie. Oczywiście mam nadzieję, że tak nie będzie. Ale pytanie, co się niby wydarzy, że kierunek miałby się zmienić? Osttabio lata pokazały, że świat może rosnąć o 100% a my jakieś drobne % co najwyżej.
@picasssss1: To że teraz spada to znaczy że kupujesz tańsze jednostki udziału popatrz ile kosztowały.
Gdy inflacja spadnie i stopy będą spadać wartość obligacji skoczy do góry.
Giełda też odbije nie bój się w ciągu 2-3 lat spokojnie próg 1800 na gpw będzie przeskoczony, a do tego tam są kumulowane dywidendy.
W nazwie funduszu masz datę sugerowanej wypłaty jaka tam jest u Ciebie 2022 czy 2023?
@picasssss1: ja wypłaciłem w tym miesiącu ppk i kupiłem za to obligacje. obligacje dają mi gwarantowane 7.25% w pierwszym roku i 1.25% + inflacja w kolejnych latach, czyli pewnie 30% xD po 5 latach prawie na pewno będzie 50% do gory. teraz sobie zobacz wykres za ostatnie 5Y na bananie i powiedz mi na ile oceniasz szanse, że kolejne 5 lat da lepszy zwrot od obligacji xD zamierzam co miesiąc wypłacać