Wpis z mikrobloga

Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego takie mądre głowy w fabrykach samochodów zniszczyli mi przyjemność z jazdy nocą? I wolę jeździć w ciągu dnia.

https://www.rac.co.uk/drive/news/motoring-news/are-car-headlights-too-bright-dazzled-drivers-say-its-getting-worse/

Do około 2015/2016 roku wszystko było super. Jadąc sobie autostrada lub ekspresówka nie widać było praktycznie niebieskich lamp na samochodach lub tirach.
2017 już była różnica, a 2020-obecnie i dalej to już jest dramat.
Tak jak wcześniej może kilka samochodów i ich lamp mnie oślepiały mimo że mieli krótkie tak obecnie kilkadziesiąt, bliżej stu w ciągu kilku godzin jazdy nocą.

Szczególnie prawie nowe i nowe Mercedesy i audi oraz BMW mają takie niebieskie lampy że mi prawie oczy wypala.

Są marki samochodów które wciąż mają żółto białe odcienie lamp i jak widać potrafią wyglądać nowocześnie i neutralnie dla innych kierowców.

Czy tylko ja tak mam ? Czy ktoś też widzi ten problem.
Niech unia europejska coś z tym zrobi. Kto to wogole dopuszcza na drogi publiczne.

#uk
#bekaztransa
#motoryzacja
#samochody
#mechanikasamochodowa
#oswietlenie
#prawo
#przemyslenia
#zalesie
adamsowaanon - Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego takie mądre głowy w fabrykach sa...

źródło: comment_1665755989bhV6lRLLeE2rHThJ4dPttB.jpg

Pobierz
  • 54
@adamsowaanon Taki pomysł, może głupi, ale może okulary z filtrem niebieskiego światła by pomogły? Na pewno to prościej zastosować niż zmienić specyfikację istniejących lamp, uprzedzam krytykę że #!$%@? się dostosowywać.
Wtedy jedynie co pomaga to halogeny dachowe


@Ar_0: może i pomaga ale jak to przyjemność z jazdy skoro co chwilę cię ktoś wytrąca z rytmu jazdy i tylko ciśnienie podnosi,
Ja sobie już dalej spokój użerać się oslepiaczami. Może jak zmienia przepisy i sytuacja wróci do warunków z przed 2015 roku to może jeszcze pozjedze nocki.
kierownicę jakoś mogą zamontować po prawej stronie


@pol-scot: no to źle się wyraziłem, trzeba założyć petycję dla rządu UK żeby ogarnęli temat cyrku świateł na drogach bo tak się nie da jeździć, za kilkadziesiąt lat będzie wysyp chorób oczu bo ktoś jeździł nocki i miał 50 razy dobowo naświetlania przez tych z przeciwka.

ile ja bym dal za takie sztuczne Slonce na dachu, jeszcze skierowalbym je na druga strone prosto w
najgorzej jak lekki deszcz pada nawet widoczności nie ogranicza a Angole zwalniają do 50 mph i włączają przeciwmgielne przód i tył xD


@b2_spirit: to jestem w stanie zrozumieć bo wiele starszych tu jeździ po 70tce, może mają nawyki ze starych samochodów bez abesu jak byli młodzi i ich wyobracalo więc jadą wolnej,
A mnie #!$%@? te ledy w scaniach jeszcze. Jak jakis spryciarz pozdrawia współcwela z firmy to wypala ci dno oka i sie człowiek jeszcze przelęknie zdrowo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bigos555: musisz sie zdecydowac czy czytasz ze zrozumieniem czy nie

Swieca tobie samemu pod zderzak ale osoba z naprzeciwka zamiast 2 zarowek masz 4 podwajajac ilosc lumenow ktore docieraja do oka