Wpis z mikrobloga

Z moich prywatnych obserwacji: Przeciw pomocy Ukrainie są tylko ludzie z nizin społecznych bądź słabo radzący sobie w życiu (np znajomy magazynier typu pięć zakładów pracy w ciągu roku bez uprawnień nawet na wózki widłowe). Zauważam też zbieżność wykazywania antyukraińskich poglądów z roszczeniową postawą wobec rządu i społeczeństwa- mam na myśli ludzi „którym się należy”

Inb4 podaj najciekawszy znany Tobie przykład takiego człowieka jak wspomniany wyżej magazynier

#ukraina
  • 140
  • Odpowiedz
@buysy gość z żoną prowadzi dość spory zakład przetwórstwa owoców. Bardzo wykształcona para, żona była bardzo wysoko postawiona w jednym z większych firm finansowych w Polsce. Jego rodzina była mordowana podczas rzezi wołyńskiej. Mają ciągoty to dziwnych teorii spiskowych związanych ze starlinkiem, szczepionkami (kontrola ludzi), depopulacji. Uważają też że autorytetem w dziedzinie medycyny jest ten doktorek od witaminy C i zastrzyków z wody utlenionej.
  • Odpowiedz
@buysy: ale to nic dziwnego, że przeciw pomocy Ukrainie są osoby o ograniczonym postrzeganiu. Jak ktoś rozumie lepiej złożoność świata wie, że pomaganie Ukrainie jest w naszym interesie. A armatohaubicy pan pracownik magazynu nie spożytkuje a pieniędzy, które idą na pomoc i tak by nie dostał.
Jasne w Polsce też mamy sprawy, którymi należy się zająć równolegle
  • Odpowiedz
@buysy: Na forum fortuny (zakłady bukmacherskie) jest ich na pęczki. Praktycznie większość. Ale to są ludzie, którzy przegrywają ostatnie pieniądze na jedzenie i widzą w tym jedynie winę piłkarza, który nie strzelił bramki lub nie nabił rzutu rożnego.
  • Odpowiedz
@buysy: Normalny człowiek zajmuje się swoim życiem i swoimi sprawami i nie ma czasu o tym myśleć.

Normalny człowiek ma tez naturalna chęć pomocy bliźniemu - prędzej znajdzie czas na to niż na własny hedonizm.

Jak ktoś ma czas siedzieć i #!$%@?ć na temat teorii spiskowych i Ukrainy to znaczy że z założenia coś robi źle ze swoim życiem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@buysy: Stanę teraz w obronie drugiej strony: podajesz tutaj dowód anegdotyczny, czyli z dupy. A piszę to tylko z czystej sprawiedliwości, jak wykopki się rzucają na antyukraińskie wpisy. Przeciwnicy się znajdą w każdej grupie społecznej.
Żeby nie było, popieram pomoc Ukrainie
  • Odpowiedz
@buysy: dyrektor u mnie w firmie, człowiek po Oxfordzie i Yale - zachowuje się jak "twój" magazynier. Inny przykład. Manager od R&D - wyznawca PO i przeciwnik Ukrainy tudzież Ukraińców, których ma za bandziorów + za złe ma to, że "lepiej" (?) rząd traktuje ich jak Polaków.
I co teraz? Twoja hipoteza legła w gruzach.
  • Odpowiedz
@buysy: Myślałem tak samo, ale po krótkiej analizie stwierdziłem, że przecież to chyba "normalne" (a raczej naturalne). Co mam tutaj na myśli? Nie oszukujmy się - dzieciom ludzi, którym się nie powodzi - raczej nie będzie się powodzić. I na odwrót. Nasz kraj to nie jest American Dream, dużej części osób trudno byłoby, albo niemożliwe byłoby połącznie pracy z edukacją, żeby wyjść z pewnego dołku.

I teraz przyjeżdżają Ukraińcy, którzy
  • Odpowiedz
Z moich prywatnych obserwacji: Przeciw pomocy Ukrainie są tylko ludzie z nizin społecznych bądź słabo radzący sobie w życiu


@buysy: nom #!$%@?ć, a tak to uczę nie #!$%@?ć stereotypami a dziś sam #!$%@? i uogólniam. Prawda jest taka, że i ci ludzie zasługują, żeby żyć w polsce
  • Odpowiedz
@arcypatelniagrozy myślę, że dużo biednych boi się o swoją pracę. Tak przynajmniej wynika z moich obserwacji. Pracodawcy rzekomo lepiej traktują Ukrainki niż Polki ale to może wynikać oczywiście z zaangażowania do pracy.
  • Odpowiedz
Wszyscy, którzy tutaj piszą zapominają, że większość społeczeństwa to osoby o dochodach poniżej średniej krajowej, czyli wszelkie osoby na etacie, bezrobotni, drobni przedsiębiorcy, itp. Ludzie, których spotykamy, z którymi rozmawiamy, których słyszymy jak rozmawiają. Jest duże prawdopodobieństwo, że osoba pisząca taki komentarz jest taką osobą i ma właśnie takich znajomych, a innych brak lub z nimi nie rozmawia na takie tematy.

Naturalnym i nieuniknionym jest, że niezależnie od poglądu najwięcej osób go
  • Odpowiedz
@l-RAD-l: Ładnie na tym wykresie widać, że głosujący na Konfederację są najbardziej skłonni do dialogu i są w stanie przyznać się do tego, że zwyczajnie nie wiedzą. W ogóle zdają sobie sprawę, że nie wiedzą.
  • Odpowiedz