Wpis z mikrobloga

Z moich prywatnych obserwacji: Przeciw pomocy Ukrainie są tylko ludzie z nizin społecznych bądź słabo radzący sobie w życiu (np znajomy magazynier typu pięć zakładów pracy w ciągu roku bez uprawnień nawet na wózki widłowe). Zauważam też zbieżność wykazywania antyukraińskich poglądów z roszczeniową postawą wobec rządu i społeczeństwa- mam na myśli ludzi „którym się należy”

Inb4 podaj najciekawszy znany Tobie przykład takiego człowieka jak wspomniany wyżej magazynier

#ukraina
  • 140
@Jamniki2: więc, gdy ktoś obraca się w sferach wyższych zysków, to ma ok 1/5 szansy że osoba z którą rozmawia będzie przeciwna.
A tutaj mamy ludzi którzy rozmawiają z ludźmi spod biedronki i magazynierami i na tej podstawie wyrabiają sobie obraz rzeczywistości. Więcej - to są najciekawsze przykłady w ich życiu.
Prawda jest taka że większość ludzi pod tym wpisem nie nadaje się do wyciągania wniosków, jedna osoba wymieniła profesora ekonomii
@Jamniki2

@Jegwan: @zwodek: No wrzucam wam żebyście wiedzieli ze większość ludzi z mózgiem myśli jak wy


Ale na tym twoim wykresie nie ma nic o mózgu, jest tylko o zarobkach, a i to w żadnym przedziale nie ma 100% zgody więc nie można powiedzieć że wszyscy z danego przedziału mają taką samą opinię na dany temat.
Wykopki strasznie lubią różne wykresy, ale większość niestety nie umie ich czytać. ¯_(ツ)_/¯
@buysy sporo racji. Słyszałem rozmowę jak jeden taki żalił się, że Ukr dostają mieszkania za darmo a on czeka na przydział kilka lat. Druga sytuacja to na przystanku siedzi taki z piwem i zaczepia dziecko z flagą UA (był event poparcia), a do mężczyzny PL siedzącego obok klasykiem: "nie jestem rasistą, ale..."
@buysy: Prawactwo, uwielbienie silnego autorytarnego przywódcy zawsze było domena nizin intelektualnych. Nie znam żadnego inteligentnego prawka, pewnie istnieją, ale to margines. Zawsze mnie ciekawiło usłyszeć ich argumenty bo może choć raz bym usłyszał jakieś sensowne uzasadnienie.
@buysy znam ratowniczkę medyczna, zolnierza, ksiegowa z wlasna firma, wlasciciela firmy trasportowej i wiele innych, ktorzy sa przeciwko pomocy. Z twojego punktu widzenia tez znam pelno osob. I nie zauwazylam zasady.
@buysy
Starsi ludzie którzy z jakiegoś powodu mają sentyment do Rosji i PRLu. Może im się wtedy po prostu dobrze żyło albo lepiej niż większości, stąd nie żywią do Rosji jakiejś większej urazy i nie rozumieją dlaczego wszyscy dookoła są tak wrogo nastawieni.
@buysy podwoziłem jednego typa na stopa. Powiedział, że mu Ukraińcy zabierają mieszkania socjalne/komunalne i że podczas akcji "Wisła" UPA wymordowała mu rodzinę.
@buysy: mój znajomy się trochę w to wpisuje. Wyjechał "za piniądzem" do UK, gdzie rzeźbi na jakiejś budowie (nie jednej, co chwila zmienia bo pracuje na czarno). Najpierw zauważyłem, że strasznie dużo na fejsbuku ma antyszczepionkowych wysrywów (covid, NWO, żydzi itp.) ale od początku roku przeszedł bardzo płynnie na wpisy antyukraińskie. Co chwila czytam jak to UA niszczy Bolzgę, jak banderowcy nocami buszują po naszych miastach itp. Ogólnie bardzo mu zależy