Wpis z mikrobloga

Z moich prywatnych obserwacji: Przeciw pomocy Ukrainie są tylko ludzie z nizin społecznych bądź słabo radzący sobie w życiu (np znajomy magazynier typu pięć zakładów pracy w ciągu roku bez uprawnień nawet na wózki widłowe). Zauważam też zbieżność wykazywania antyukraińskich poglądów z roszczeniową postawą wobec rządu i społeczeństwa- mam na myśli ludzi „którym się należy”

Inb4 podaj najciekawszy znany Tobie przykład takiego człowieka jak wspomniany wyżej magazynier

#ukraina
  • 140
@buysy: Co do nizin społecznych można się o tym przekonać czytając chociażby najpopularniejszy portal piłkarski, dziecko pewnego znanego pisowca Stanowskiego - Weszło.com. Tam jest absolutna wylęgarnia kacaopowa w komentarzach, ale to nic dziwnego bo od nowej odsłony zostali tam praktycznie sami debile.

Natomiast jedno w czym mogę się z nimi zgodzić to to, że rozdawanie jakiegokolwiek socjalu to skandal. Socjal jest niemoralny. Dawanie tego czy to Ukraińcom czy Polakom to jest
@buysy: Tu nawet nie chodzi o Ukrainę. Po prostu cechą idioty jest to, że dowolny pogląd sprzeczny z poglądem przyjętym w społeczeństwie on uważa za mądrość, to taka proteza rozsądku. Te same imbecyle co kiedyś mówili o plandemii teraz mówią o ukrainizacji Polski. To tak jak małpa zobaczyłaby człowieka pracującego przy komputerze. Usiadła w podobnej pozycji i łapami zaczęła okładać uklepaną ziemię patrząc przed siebie. W swojej opinii dorównałaby człowiekowi, bo
@buysy: To jest w ogóle niesamowite, że to jest ten sam schemat - każdy kto wierzy w spiski, plandemie itd. z automatu ma problem z uchodźcami, pomocą Ukrainie. Ostatnio spotkałem gościa, którzy w ogóle wierzy, że ktoś (za cholere nie wiadomo kto, bo raz to jest rząd, raz ktoś ponad rządem, bo nasz rząd to nic nie może - dwójmyślenie) "tym wszystkim" steruje, chce zrobić jakiś reset, żeby ludzie mieli mniej.
@buysy przede wszystkim ludzie z mentalnością "wszystko co/kto obcy to zły". Mój wujas ok. 40tki. Wykształcony, wysokie stanowisko w firmie logistycznej. Ale jako, że widział co #!$%@?ą Ukraińcy u niego na magazynie to twierdzi, że cały naród taki jest (jakby nasi magazynierzy to byli geniusze).
Sporo też słyszałem głosów, co do tego, że Ukraińcy coś dostają za darmo itp.

Moja dziewczyna chodzi do dość renomowanego fryzjera i jakiś miesiąc temu jak była
@buysy: Też to zauważyłam. U mnie w obserwacji to jest ta część rodziny, która jest mało zaradna życiowo i niewykształcona. Wujek męża, fan wszelkich teorii spiskowych, bez studiów, całe życie filmy z żółtymi napisami na stróżówce jako ochroniarz. Mój wujek budowlaniec dorywczy, byle starczyło na harnasia, 45 lat, mieszka z rodzicami. Moja kuzynka robiąca pazury za śmiesznie niskie pieniądze, z dwójką rozwrzeszczanych bachorów, mieszkająca u własnej matki, mąż woli poimprezować niż
@buysy: czyli żeby popierać rozdawanie obcym i tak już mocno zdziesiątkowanego kapitału narodowego to trzeba być dobrze wykształconym? To dlatego siedzicie w kurnikach na multikontach od rana do południa i klikacie sobie lajki na portalu ze śmiesznymi obrazkami? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@pawlittos: były statystyki z których wynikało, że większość elektoratu Konfederacji to przedsiębiorcy