Wpis z mikrobloga

Poniżej cytat z mojego wczorajszego tekstu o Surowikinie i screen z dzisiaj ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Surowikin zaczął działać szybciej niż się spodziewałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jeśli jednak miałbym się pokusić o ocenę czego spodziewać się po nominacji Surowikina na głównodowodzącego wojsk rosyjskich na Ukrainie, to będą to trzy rzeczy:


(...)

3. Intensyfikacja użycia lotnictwa.Surowikin wierzy w siłę lotnictwa, bo widział w Syrii jak lotnictwo jest w stanie zmienić bieg nawet najtrudniejszej bitwy i teraz będzie chciał, aby rosyjskie lotnictwo w końcu zaczęło odgrywać odpowiednią rolę także na Ukrainie. Będzie to jednak trudne. Problemem są ukraińskie systemy obrony przeciwlotniczej, których Rosjanie nie zniszczyli od początku wojny. Znając jednak temperament Surowikina wcale bym się nie zdziwił gdyby naciskał on na wypowiedzenie Ukrainie “wielkiej bitwy lotniczej”, której celem byłaby kolejna próba rozmontowania ukraińskiej obrony p-lot – nawet za cenę dużych strat w rosyjskich siłach powietrznych (nic też dziwnego, że po ostatnich atakach na ukraińskie miasta mówi się coraz więcej o dostarczeniu Ukraińcom większej liczby systemów obrony p-lot).


#rosja #ukraina #lagunacontent - autorski tag #wojna #ukrainanafroncie
Pobierz JanLaguna - Poniżej cytat z mojego wczorajszego tekstu o Surowikinie i screen z dzisi...
źródło: comment_1665596657NQuV8a49wvRHc5jTAQRIdn.jpg
  • 25
To chyba jest największy błąd. Porównywanie tego konfliktu do Syrii i korzystanie z jej doświadczeń. To są zupełnie inne konflikty. Nic nie jest takie same. Wyszkolenie, broń ciężka, komunikacja wszystko jest zupełnie na innym poziomie.